Advance Auto Parts Clash w Motowizji

  • Telewizja
Autor: mbog

W niedzielę, 10 lutego telewizja Motowizja pokaże Advance Auto Parts Clash. Wyścig będzie przedsmakiem kolejnego sezonu Monster Energy Nascar Cup Series. Transmisja z zawodów na Daytona International Speedway na Florydzie ruszy o godzinie 21:00.

Po raz pierwszy Advance Auto Parts Clash odbył się w 1979 roku. Wówczas dystans wynosił jedynie 20 okrążeń. W tym roku ich ilość zwiększono do 75, a wyścig będzie zwieńczeniem tygodnia przygotowań do Daytony 500, najbardziej prestiżowego wydarzenia w kalendarzu NASCAR. Na starcie stanie dwudziestu kierowców, dla czterech z nich będzie to okazja do zadebiutowania w barwach nowych zespołów.

Podczas tegorocznego Advance Auto Parts Clash zadebiutuje Ford Mustang, który zastąpi w tym sezonie model Fusion. Samochodami marki Ford pojedzie dziewięciu kierowców, w tym zeszłoroczny zwycięzca wyścigu AAPC – Brad Keselowski. Ponadto w Mustangu zobaczymy urzędującego mistrza Monster Energy NASCAR Cup Series – Joeya Logano. Na torze Daytona International Speedway zobaczymy również Chevroleta Camaro oraz Toyotę Camry.

Transmisję Advance Auto Parts Clash będzie można zobaczyć 10 lutego o godzinie 21:00 na antenie Motowizji. Natomiast podsumowanie wyścigu pojawi się we wtorek, 12 lutego o godzinie 22:00.

NASCAR 2019 wyłącznie w Motowizji

17 lutego na antenę Motowizji powracają wyścigi Monster Energy NASCAR Cup Series. Sezon 2019 składa się z 36 punktowanych startów, które będą odbywały się na przestrzeni dziesięciu miesięcy. Faza playoff rozpocznie się 15 września, a nowego mistrza pucharowej serii NASCAR poznamy 17 listopada na torze Homestead-Miami. Tytułu bronił będzie Joey Logano. Motowizja pokaże na żywo zmagania kierowców w nadchodzącym sezonie.