Agata Wojtkowiak i Bryan Kasprzyk przeszli z TVP3 Poznań do Superstacji

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

1 marca na antenie Telewizji Superstacja w programie „Sport w Superstacji” zadebiutowała Agata Wojtkowiak. W tym tygodniu serwis sportowy poprowadzi także Bryan Kasprzyk – wynika z nieoficjalnych informacji portalu omediach.info.

Agata Wojtkowiak jest dziennikarką i prezenterką. Przez ostatnie 7 lat była związana z ośrodkiem regionalnym Telewizji Polskiej w Poznaniu. Prowadziła „Teleskop” – główny serwis informacyjny TVP3 Poznań oraz magazyn informacyjny „Telekurier”, który można oglądać na antenie TVP3.

W sierpniu 2018 roku w serwisie informacyjnym „Teleskop” prowadzonym przez Agatę Wojtkowiak wyemitowano materiał „Propaganda LGBT w Poznaniu”. Jak poinformował Press, na to wydanie programu do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło 39 skarg. W 2019 roku dziennikarka otrzymała trzecią nagrodę w kategorii „Najlepszy prezenter” podczas 26. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Regionalnych Telewizji Polskiej.

Bryan Kasprzyk w ostatnich latach także był związany z TVP3 Poznań. Prowadził tam poranne pasmo „Witaj Wielkopolsko!” i serwis informacyjny „Teleskop”. Ponadto relacjonował wydarzenia z Wielkopolski w programach informacyjnych Telewizji Polskiej. Dziennikarz pojawiał się również w serialach paradokumentalnych, m.in. grał w „Ukrytej Prawdzie” emitowanej w TVN.

Agatę Wojtkowiak i Bryana Kasprzyka można oglądać w „Sporcie w Superstacji” w ramach zastępstwa za Tomasza Zimińskiego. W stacji są odpowiedzialni za przygotowywanie reportaży.

W ostatnim czasie do ekipy Superstacji dołączył Mateusz Wojciechowski, również wcześniej związany z TVP3 Poznań. Odeszli Agnieszka Ludwisiak-Wypior i Adam Strycharczuk.