Agnieszka Burzyńska znika ze „Stanu po Burzy”. Będzie prowadzić „Fakt Live”

  • Internet
  • Onet
  • Serwisy wideo
Autor: rafs

Agnieszka Burzyńska nie będzie dłużej prowadziła z Andrzejem Stankiewiczem podcastu „Stan po Burzy”. Dziennikarkę będzie można oglądać w programie „Fakt Live”.

Zmiany te są wynikiem domniemanego konfliktu interesów dziennikarki związanego z jej prywatnymi relacjami z politykiem opozycji. Dziennikarka po zakończeniu ustaleń w porozumieniu z redakcją zdecydowała, że odejdzie z podcastu politycznego „Stan po Burzy” i roli analityka politycznego w „Fakcie”. Jednocześnie przełożeni zaproponowali jej przejście do prowadzenia programu informacyjnego „Fakt Live”. Poinformowano o tym w oświadczeniu Ringier Axel Springer Polska.

Po otrzymaniu od Agnieszki Burzyńskiej oświadczenia potwierdzającego formalny konflikt interesów, redaktorzy naczelni „Faktu” i Onetu przeprowadzili analizę edytorialu. Nie stwierdzono, by ów konflikt rzutował na treści tworzone przez redaktor Burzyńską w ramach jej dziennikarskiej pracy.

Mając jednak na uwadze istnienie formalnego konfliktu, wraz z Agnieszką Burzyńską zdecydowaliśmy, że przestanie ona współprowadzić program „Stan po Burzy” i przygotowywać komentarze polityczne dla Faktu.

Zarazem, mając na uwadze pozytywny wynik wspomnianej analizy, zaoferowaliśmy Agnieszce Burzyńskiej rolę gospodarza programu newsowego „Fakt Live”.

Do sytuacji odniosła się także dziennikarka w swoich mediach społecznościowych.

W podkaście „Stan po Burzy” Agnieszkę Burzyńska zastąpiła Renata Grochal z Newsweeka. Drugim prowadzącym audycji jest nadal Andrzej Stankiewicz.