Agnieszka Szydłowska nową dyrektorką radiowej Trójki. Powrót do stacji

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: rafs

Zmiany w Radiowej Trójce, ale tym razem nie negatywne. Agnieszka Szydłowska w czwartek, 18 stycznia obejmie stanowisko dyrektorki Trójki – Programu Trzeciego Polskiego Radia. Dziennikarka współpracowała z Polskim Radiem w latach 2003 – 2020. 1

8 maja 2020 roku złożyła wypowiedzenie w proteście wobec anulowania przez Polskie Radio z Agnieszką Kamińską na czele wyników 1998. notowania Listy przebojów Programu Trzeciego. W latach 2003–2009 i 2015 jako „druhna zastępowa” poprowadziła 6 wydań listy. Od 2020 do 2023 roku współpracowała z internetowym newonce.radio. W opublikowanym w środę, 17 stycznia komunikacie Polskie Radio informowało „z radością” o zmianach w Trójce.

Agnieszka Szydłowska wraca do Trójki z doświadczeniem i zrozumieniem wyjątkowości tej anteny, a jednocześnie gwarantuje tworzenie inspirującej radiowej alternatywy. Dzięki Niej Trójka ma szansę, by wybrzmieć intensywnym kulturalno-muzycznym głosem i proponować nieszablonowe spotkania twórców ze słuchaczami. Mam pewność, że Agnieszka Szydłowska przywróci Trójce należny jej blask i renomę, a ostatnie lata na Myśliwieckiej odejdą w zapomnienie. Jestem przekonany, że zmiany, które już niebawem zainicjuje nowa szefowa anteny, spowodują również powrót zaufania partnerów biznesowych do Trójkimówi Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia.

 

Radio publiczne widzę jako przestrzeń wolności intelektualnej, czujności na tematy społeczne i kulturalne, naturalne miejsce spotkania i rozmowy. Zaprzepaszczany w ostatnich latach potencjał i zaufanie, jakim obdarzali nas odbiorcy musimy odbudować dostosowując się do czasów, w których to robimy. Chcemy być wszędzie tam, gdzie nasi potencjalni odbiorcy. Trójka aktywnie włączy się do dyskusji o przyszłym kształcie mediów publicznych, wsłuchując się w głosy aktywistów i aktywistek, osób zawodowo zajmujących się badaniem mediów, środowisk intelektualnych, artystycznych. Zapraszamy do Trójki!mówi Agnieszka Szydłowska, nowa dyrektorka Trójki.

Paweł Majcher nie jest likwidatorem? KRS nie zaakceptował wniosku o zmianę w rejestrze

Warszawski sąd rejestrowy odrzucił wniosek o rejestrację zmian na stanowisku prezesa Polskiego Radia. Jest nim Paweł Majcher. On również miałby zostać likwidatorem spółki w myśl procedury zapoczątkowanej z Kodeksu spółek handlowych. Te wnioski w kontekście TVP, PR i PAP jeszcze nie zostały rozpatrzone przez sąd rejestrowy. W nim czekają również wnioski o rejestrację p.o. prezesa Macieja Łopińskiego oraz Michała Adamczyka, który został wybrany prezesem Telewizji Polskiej przez zdominowaną przez PiS Radę Mediów Narodowych.