Alicja Szemplińska

Alicja Szemplińska będzie reprezentowała Polskę podczas Eurowizji w Rotterdamie

mbog

Alicja Szemplińska wygrała krajowe eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji 2020. Tym razem Polacy wybrali reprezentanta w ramach programu „Szansa na sukces”.

Alicja Szemplińska jest nastolatką pochodzącą z Ciechanowa. W wieku 14 lat kształciła swój wokal u Setha Riggsa – trenera wokalnego Michaela Jacksona. Jej przygoda z programami typu talent show zaczęła się już w 2016 roku, kiedy wygrała show „Hit Hit Hurra!”. Natomiast w listopadzie 2019 roku wygrała program „The Voice of Poland”.

Szemplińska zakwalifikowała się do finału w drugim odcinku „Szansy na sukces”. Wykonała wtedy cover utworu Edyty Górniak – „To nie ja”. 23 lutego, podczas finału show, artystka zaśpiewała piosenkę Loreen – „Euphoria” (zwycięski utwór podczas Eurowizji w 2012 roku w Baku). Ponadto Alicja Szemplińska zaprezentowała utwór „Empire”, który wykona podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie. Autorami kompozycji są Patryk Kumor, Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Laurell Barker oraz Frazer Mac. Alicja Szemplińska otrzymała najwięcej głosów od widzów, a także od jury, w którym zasiadali Cleo, Gromee i Michał Szpak.

W finale „Szansy na sukces. Eurowizja 2020” wystąpili również Kasia Dereń i Albert Cerny wraz z zespołem Lake Malawi.