Artur Orzech poprowadzi „Szansę na Sukces. Opole 2019”. Emisja w TVP2

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mnie

Od 7 kwietnia w TVP2 będzie można śledzić program „Szansa na Sukces. Opole 2019”, który poprowadzi Artur Orzech. Nagrodą dla zwycięzcy będzie udział w konkursie Debiuty podczas 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Formuła „Szansy na Sukces. Opole 2019” nawiązuje do pierwszego polskiego muzycznego show autorstwa Elżbiety Skrętkowskiej, które widzowie przez dziewiętnaście lat oglądali w TVP2. Gospodarzem widowiska był wtedy Wojciech Mann.

– Uczestnicy programu wybiorą rodzaj podkładu muzycznego i wykonają utwory artysty, który oceni ich wokalne umiejętności. Dla każdego debiutanta Artur Orzech wylosuje utwór z listy piosenek wykonawcy goszczącego w programie. Laureaci poszczególnych odcinków zostaną zaproszeni do finałowego koncertu, w trakcie którego jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą główną będzie udział w Debiutach podczas 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu – informuje biuro prasowe TVP.

W pierwszym odcinku „Szansy na Sukces. Opole 2019” gościem będzie Natalia Kukulska. Uczestnicy wykonają piosenki z repertuaru jej mamy – Anny Jantar (o nagrodę jej imienia rywalizują debiutanci na scenie w Opolu). W kolejnych odcinkach wystąpią między innymi: Maryla Rodowicz, Golec uOrkiestra, Anna Wyszkoni, Feel, Ryszard Rynkowski oraz Kombii.

Program „Szansa na Sukces. Opole 2019” będzie można oglądać w TVP2 od 7 kwietnia w niedziele o godz. 15:15.

Pierwotnie widowisko miało być emitowane w TVP1 w niedziele o 21:15. Ostatecznie w planowanym dla niego paśmie będzie można oglądać „To był rok”.