Australijskie pustkowie, testy nuklearne i zawiłe relacje międzyludzkie w „Operacja Buffalo” na Epic Drama

  • Telewizja
Autor: mbog

Epic Drama od 17 czerwca będzie emitować serial „Operacji Buffalo”. Produkcja, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, opowiada o testach nuklearnych przeprowadzanych przez Brytyjczyków.

Major Leo Carmichael (Ewen Leslie) jest wysoko odznaczonym inżynierem wojskowym, któremu powierzono zaprojektowanie i nadzorowanie wież do prób atomowych w Maralindze. Odpowiada bezpośrednio przed swoim dowódcą, generałem Crankfordem „Cranky” (James Cromwell), który zdecydowanie nie nadaje się do tego zadania. Leo nadzoruje również codzienne funkcjonowanie i logistykę obozu. Jego obowiązki dają mu nieograniczone wpływy i władzę. Wspierany przez kierowcę obozu Baxtera (Harry Greenwood) oraz niezawodnych żołnierzy: Murphy’ego (Alexander Bertrand), Jonesa (Benedict Wall) i Hilly’ego (Sam Parsonson).

Leo czuwa nad bezpieczeństwem i spokojem w bazie. Prawdziwym wyzwaniem dla niego jest jednak spotkanie z meteorolog Evą Lloyd-George, która została oddelegowana przez MI6, aby znaleźć źródło wycieku danych. W tym samym czasie generał Crankford zmusza Leo do wspólnej wyprawy na pustynię w poszukiwaniu Aborygenów – mimo że według oficjalnej wersji rządu nie mieszkają oni na tym obszarze.

Pierwszy odcinek wprowadza widza w sam środek dramatu. Major Leo Carmichael zaraz po przebudzeniu dowiaduje się, że Carmen (Lucy Rawley) – prostytutka, którą przywiózł do obozu, zaginęła i nikt nie może jej znaleźć. Wzywa pozostałe prostytutki, Molly (Bojana Novakovic), Yvonne (Lucy Velik) i Lydię (Christina Sankira), aby zostały w jego kwaterze pod nadzorem Jonesa. Tymczasem Leo instruuje Hilly’ego i Murphy’ego, aby poszukali Carmen na pustyni.

Za produkcję serialu odpowiada australijskie studio Porchlight Films, twórca m.in. głośnego filmu Królestwo Zwierząt. Scenarzystą jest Peter Duncan, a producentką – Tanya Phegan.

Premiera serialu „Operacja Buffalo” 17 czerwca o 21:30 na kanale Epic Drama. Kolejne odcinki w każdy czwartek o tej samej porze.