Projekt Manhattan

Fabularyzowana historia konstruowania bomby atomowej w serialu „Projekt Manhattan” na Epic Drama

mbog

Grupa naukowców otrzymała misję, by skonstruować pierwszą na świecie bombę atomową. Muszą się spieszyć – rozpoczyna się największy w historii nauki wyścig z czasem. Serial „Projekt Manhattan” obserwuje poczynania genialnych, choć niewolnych od wad wynalazców i ich rodzin.

Pełna tajemnic i suspensu akcja „Projektu Manhattan” rozgrywa się w latach 40. ubiegłego stulecia. Frank Winter i jego zespół zostali zwerbowani do projektu, o którym niewiele wiedzieli. Dopiero w ośrodku położonym na pustynnym, zakurzonym wzgórzu, staje się jasne, że projekt nie jest zwyczajnym zadaniem.

Choć w Los Alamos w Nowym Meksyku żyje największe skupisko geniuszy, nie da się znaleźć tego miasta na mapie. Tutaj każdy byt został sklasyfikowany. Mieszkańcy są rozdarci między przydzielonymi im obowiązkami a wyznawanymi wartościami. Członkowie rodzin skrywają między sobą różne tajemnice. Wojsko trzyma w niepewności naukowców, którzy z kolei utrzymują własne sekrety. Serial opowiada o pięknie, niebezpieczeństwie i oszustwach, które towarzyszyły pierwszym „nuklearnym” rodzinom.

W serialu występują John Benjamin Hickey, Olivia Williams, Daniel Stern, Ashley Zukerman, Rachel Brosnahan, Katja Herbers, Alexia Fast, Christopher Denham, Harry Lloyd, Michael Chernus oraz Eddie Shin. Reżyserem produkcji jest Thomas Schlamme. Scenariusz napisał Sam Shaw.

Emisja w czwartki o godzinie 22:30 na Epic Drama, od 25 lutego.