Nowy sezon „Babilon Berlin” na Epic Drama

  • Telewizja
Autor: mbog

W czwartek, 28 stycznia kanał Epic Drama wyemituje premierowy odcinek trzeciego sezonu „Babilon Berlin”.

Berlin, wrzesień 1929 roku. Metropolia pogrąża się w chaosie. Wszystko ulega radykalnym zmianom – gospodarka, kultura, polityka i podziemny światek. Spekulacja i inflacja zżerają już fundamenty młodej jeszcze Republiki Weimarskiej. Rosnąca bieda i bezrobocie kontrastują z ekscesami i rozpustą nocnego życia miasta i jego ogromną twórczą energią. W gorącym klimacie spekulacyjnego szaleństwa i zmian politycznych, w studiach filmowych Babelsberg kręcony jest jeden z pierwszych w owym czasie filmów dźwiękowych, w którym występuje gwiazda filmowa Betty Winter. Młoda aktorka umiera tragicznie na planie.

Kiedy nadinspektor Rath i policyjna stażystka Charlotte Ritter rozpoczynają śledztwo w tej sprawie, kolejne zgony potwierdzają ich podejrzenia – nie był to nieszczęśliwy wypadek, a morderstwo. Wstępne dochodzenie sugeruje związek z berlińskim światkiem podziemnym. Znów pojawia się Ormianin, który we wszystkim macza palce. To on sfinansował film, więc wszystko wskazuje na wojnę między szefami podziemia. Kiedy jego partner biznesowy, Walter Weintraub, zostaje zwolniony z więzienia, obaj podejmują walkę o przetrwanie.

W obsadzie pojawią się nowi aktorzy: Ronald Zehrfeld, Meret Becker, Sabin Tambrea, Hanno Koffler, Martin Wuttke, Trystan Putter, Peter Jordan, Caro Cult, Saskia Rosendahl i Bernhard Schutz.

Trzeci sezon serii „Babilon Berlin” w czwartki o godzinie 21:30 w Epic Drama, od 28 stycznia.