„Barwy szczęścia” pięć razy w tygodniu, „You Can Dance” później. TVP zmienia ramówkę

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Od 24 września w piątkowe wieczory widzowie telewizyjnej Dwójki ponownie będą mogli oglądać serial „Barwy szczęścia”. Telewizja Polska zmienia również godzinę emisji show „You Can Dance – Nowa generacja”.

Serial „Barwy szczęścia” od kilku lat był emitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 20:10. Wraz z rozpoczęciem jesiennej ramówki, Telewizja Polska zrezygnowała z emisji odcinków w piątki. W wyniku zmian w ramówce produkcja miała być również pokazywana w wakacje.

Nasza dyrekcja programowa podjęła słuszną decyzję o upasmowieniu prime-time’u. […] Przez to odsłonimy piątek, po to żeby mógł wcześniej startować „You Can Dance” – informował na konferencji prasowej prezes TVP, Jacek Kurski.

Od najbliższego piątku „Barwy szczęścia” będą, tak jak w poprzednich latach, emitowane też w piątki o godzinie 20:10. Serial w dalszym ciągu jest dostępny przedpremierowo na vod.tvp.pl.

Nowa pora emisji „You Can Dance – Nowa generacja”

„You Can Dance – Nowa generacja” to nowość w jesiennej ramówce TVP2, w której udział biorą tanecznie uzdolnione dzieci w wieku 8-13 lat. W jury programu zasiadają Klaudia Antos, Michał Misha Kostrzewski i Agustin Egurrola, a prowadzącymi są Ida Nowakowska i Roksana Węgiel. W latach 2007–2012 i 2015–2016 format na tej samej licencji i o podobnej formule emitowała telewizja TVN.

You Can Dance: Ida Nowakowska i Agustin Egurrola
Uczestników 9. edycji „You Can Dance” oceniali m.in. Ida Nowakowska i Agustin Egurrola – fot TVN

Od najbliższego piątku, 24 września, talent show będzie emitowany później, bo od godziny 20:40. 24 września widzowie zobaczą relacje z castingów w Lublinie i Warszawie. Zmianie ulegną też godziny emisji kolejnych programów, m.in.: „Kabaret. Super Show Dwójki” (godz. 22:40) oraz „Muzyka, Taniec, Zabawa” (godz. 23:45). Z danych Nielsen Audience Measurement udostępnionych przez Centrum Informacji TVP wynika, że odcinki wyemitowane 17 września oglądało średnio tylko 827 tysięcy osób, co pozwoliło uzyskać TVP2 udziały na poziomie 6,6%.