Trwają castingi do „You Can Dance – Nowa Generacja”. Egurrola, Antos i Kostrzewski w jury

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Trwają castingi do pierwszego w Polsce programu tanecznego dla najmłodszych „You Can Dance – Nowa Generacja”. Talent show poprowadzi Ida Nowakowska. Emisja jesienią w TVP2.

9 czerwca w Szczecinie rozpoczęły się pierwsze przesłuchania do „You Can Dance – Nowa Generacja”. W kolejnych dniach ekipa programu odwiedziła również Gdańsk i Katowice. Castingi odbędą się także we Wrocławiu (20 czerwca), Lublinie (23 czerwca) i Warszawie (29 czerwca).

W trakcie precastingów kandydaci mogą zostać poproszeni o improwizację taneczną do muzyki, którą przygotował organizator. Mogą również zaprezentować trwającą do 60 sekund choreografię do przyniesionego przez siebie podkładu muzycznego. Osoby, które przejdą precasting, będą miały możliwość zaprezentowania się przed jury.

Kto w jury „You Can Dance – Nowa Generacja”?

Występy dzieci w wieku 8-13 lat oceniają Klaudia Antos, Michał Misha Kostrzewski oraz przewodniczący jury Agustin Egurrola.

Klaudia Antos jest instruktorką i choreografką, która może pochwalić się występami u boku największych światowych gwiazd podczas najbardziej prestiżowych imprez. W 2020 roku była jedną z tancerek Jennifer Lopez podczas Miami Super Bowl. W 2019 roku występowała na scenie z Becky G podczas MTV Europe Music Awards. Pojawiła się również w klipie Justina Biebera „Yummy”. Tancerka brała udział w 9. edycji „You Can Dance – Po prostu tańcz” emitowanej w telewizji TVN.

Michał Misha Kostrzewski w wieku 10 lat rozpoczął naukę w Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, którą ukończył w 1992 roku. W tym samym roku uczestniczył w największym konkursie tańca klasycznego w Varnie. Dzięki wspaniałym występom otrzymał angaż w Le Jeune Ballet de France, gdzie tańczył m.in. w balecie „Śpiąca królewna”, „Corsair”, „Don Quichote” oraz „Ondine”. Przez 10 lat był solistą w Monte Carlo. Od 2021 roku pracuje w Le Petit Conservatoire de danse w Gaillard jako profesor tańca klasycznego oraz w Institut International Notre-Dame du Lac w Cologny przy Genewie, gdzie jego misją jest rozwój dzieci poprzez taniec i muzykę.

Agustin Egurrola jest choreografem, tancerzem i osobowością telewizyjną. Założył największą sieć szkół tańca w Polsce i Europie – Egurrola Dance Studio. Kilkunastokrotny Mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich i South-American Show Dance, finalista największych międzynarodowych turniejów tanecznych, międzynarodowy sędzia tańca towarzyskiego i tańca nowoczesnego. Autor choreografii do ogromnej liczby przedsięwzięć artystycznych i rozrywkowych. Był również jurorem w programach TVN: „You Can Dance – Po prostu tańcz” i „Mam talent!”, a także Telewizji Polskiej – „Dance Dance Dance”.