„EUROwieczór” również na antenach TVP1 i TVP2

  • Telewizja
  • Tylko u nas
  • TVP
Autor: mbog

Od 13 czerwca główne anteny Telewizji Polskiej – TVP1 i TVP2 pokazują sportowe podsumowanie dnia na boiskach Mistrzostw Europy w piłce nożnej mężczyzn 2020. Program „EUROwieczór” można oglądać również w TVP Sport.

„EUROwieczór” to specjalne wydanie wieczornego magazynu TVP Sport – „Sportowy wieczór”. W programie dziennikarze stacji podsumowują mijający dzień. Oprócz informacji o EURO 2020, pojawiają się również wiadomości dotyczące innych dyscyplin sportowych. Magazyn prowadzą m.in. Marcin Rams i Sylwia Dekiert. Program jest tłumaczony na język migowy.

Sylwia Dekiert
Pierwsze wydanie „EUROwieczoru” prowadziła Sylwia Dekiert – fot. TVP

Magazyn jest emitowany w TVP Sport od 10 czerwca o godzinie 23:30 (pierwsze wydanie wyjątkowo o 22:00). Od 13 czerwca „EUROwieczór” można również oglądać w TVP1 lub TVP2 – na głównej antenie Telewizji Polskiej, która pokazuje wieczorny mecz EURO 2020 (godz. 21:00).

EURO 2020 w Telewizji Polskiej

11 czerwca rozpoczęły się Mistrzostw Europy w piłce nożnej mężczyzn. Turniej jest transmitowany wyłącznie na antenach Telewizji Polskiej: TVP1, TVP2 i TVP Sport. Ponadto mecze EURO 2020 można oglądać w jakości Ultra HD z HDR i Dolby Atmos w TVP 4K. Transmisja spotkań również w internecie. Na stronie tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej i na Smart TV można wybrać jedną z czterech ścieżek dźwiękowych (polski, audiodekrypcyjny, angielski komentarz lub bez komentarza), a także oglądać widok z kamery 180 stopni. Telewizja Polska wspólnie z UEFA przygotowała także specjalny serwis HbbTV, który oferuje m.in. przeglądanie statystyk meczowych, składy drużyn i dostęp do materiałów audio-wideo.