EURO 2020 z czterema ścieżkami dźwiękowymi i kamerą 180 stopni w internecie

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Już 11 czerwca rozpoczną się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Oficjalnym nadawcą EURO 2020 jest Telewizja Polska. Nadawca planuje transmitować wszystkie mecze również za pośrednictwem internetu.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2020 będzie można śledzić na stronie internetowej tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport, aplikacji HbbTV Euro 2020 i w serwisie HbbTV Telewizja Naziemna, a także w aplikacjach Smart TV. Spotkania będzie można oglądać w trzech konfiguracjach: ze studiem, bez lub z kamerą 180 stopni. Dzięki tej ostatniej opcji widzowie będą mogli obserwować mecz, mając przed oczami całe boisko.

W internecie udostępnione będą transmisje spotkań z czterema różnymi ścieżkami dźwiękowymi. Oprócz tradycyjnego i audiodekrypcyjnego komentarza, które będą dostępne także w telewizji, będzie można oglądać mecze z oficjalnym angielskim komentarzem lub wyłącznie z dźwiękiem trybun.

Na stronie internetowej znajdą się także powtórki meczów i ich skróty. Nie zabraknie też informacji z boisk EURO 2020 w tym wiadomości dotyczące reprezentacji Polski i plan transmisji.

Dedykowane rozgrywkom europejskim audycje pojawią się również w social mediach TVP Sport. Na kanale YouTube będą dostępne m.in.: „Out of Context Euro”, czyli mistrzostwa z przymrużeniem oka, czy „Tifosi” program poświęcony mniej znanym drużynom.

Meczowe spotkania EURO 2020 będzie można oglądać również w ogólnodostępnych kanałach TVP1, TVP2 i TVP Sport, a także w jakości Ultra HD na antenie TVP 4K.