Nowa aplikacja mobilna TVP Sport. „Tak dobrej aplikacji jeszcze w Polsce nie było”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Telewizja TVP Sport udostępniła nową aplikację mobilną na urządzenia z systemami iOS i Android. Użytkownik może spersonalizować dostarczane treści. Aplikacja posiada również udoskonalony player.

Użytkownicy aplikacji otrzymują dostęp do artykułów i materiałów tworzonych przez dziennikarzy TVP Sport. Nie brakuje także quizów, bazy wyników, tabel i terminarzy. Każdy użytkownik ma możliwość wyboru dyscyplin, drużyn oraz sportowców, którzy najbardziej go interesują. Dzięki funkcji personalizacji, nie przegapi żadnej informacji z nimi związanej. Dodawanie artykułu lub materiału wideo do schowka pozwala szybko wrócić do niego wtedy, kiedy użytkownik znajdzie czas.

Aplikacja umożliwia również oglądanie transmisji z wydarzeń sportowych. Nowy player pozwala, w trakcie odtwarzania, na jednoczesne przeglądanie innych stron aplikacji, w tym również na dostęp do równoległych streamów. Natomiast dzięki funkcji przypominania użytkownik będzie mógł otrzymać powiadomienie o rozpoczynającej się transmisji. Jedną z nowości jest również dostępność przez AirPlay oraz Google Chromecast. Dzięki temu jednym kliknięciem można m.in. streamować multimedia z urządzenia mobilnego od razu na ekran telewizora.

Tak dobrej aplikacji jeszcze w Polsce nie było. Udostępniliśmy ją wcześniej ekspertom i byli zaskoczeni jej wysokim poziomem technologicznym. Oczywiście jest bezpłatna i dzięki niej widzowie będą mieć dostęp do wszystkich transmisji z Pucharem Świata w skokach narciarskich, a w przyszłym roku – EURO 2020 i igrzyskami olimpijskimi na czele. Nie zapominajmy jednak o innych znakomitych funkcjonalnościach! – powiedział Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Nowa aplikacja ma również odświeżony interfejs. Użytkownik – oprócz wersji jasnej, klasycznej – może wybrać wersję „dark mode”, która pozwala oszczędzić baterię w telefonie oraz wzrok.

Aplikacja TVP Sport
Jasny i ciemny motyw aplikacji – fot. TVP

Nowa aplikacja jest dostępna w urządzeniach mobilnych z systemami Android: w Sklepie Play i w AppGallery (dla telefonów Huawei), a także iOS w sklepie AppStore.