Mistrzostwa Europy w piłce nożnej na antenach Telewizji Polskiej. „Wzmacnianie narodowej wspólnoty wbrew wykluczeniu i podziałom”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

W dniach 11 czerwca – 11 lipca na boiskach piłkarskich w całej Europie odbywać się będą mecze EURO 2020. Do turnieju zakwalifikowała się reprezentacja Polski.

Meczowe spotkania EURO 2020 zostaną pokazane na żywo w ogólnodostępnych kanałach TVP1 i TVP2 oraz dodatkowo w TVP Sport. Kanał sportowy Telewizji Polskiej w trzeciej kolejce fazy grupowej, gdy dwa spotkania odbywają się o tej samej porze, będzie pokazywał transmisję łączoną. Mecze na antenach telewizyjnej Jedynki i Dwójki będzie można oglądać z polskim komentarzem, z audiodeskrypcją, a także z napisami dla niesłyszących.

Ponadto, na czas Mistrzostw Europy, Telewizja Polska uruchomi nowy kanał – TVP 4K. Widzowie zobaczą tam spotkania EURO 2020 w jakości Ultra HD z HDR i dźwiękiem Dolby Atmos. Wszystkie mecze będzie można również obejrzeć w internecie.

Mam ogromną satysfakcję, że dzięki Telewizji Polskiej tak ważne wydarzenie sportowe, jakim są Mistrzostwa UEFA EURO 2020, będzie dostępne dla wszystkich Polaków, nieodpłatnie i na równych zasadach, a dodatkowo w najlepszym standardzie nadawania – programie TVP 4K. To doskonały przykład tego, w jaki sposób realizujemy misję mediów publicznych, którą jest wzmacnianie narodowej wspólnoty wbrew wykluczeniu i podziałom. Głęboko wierzę, że to europejskie święto futbolu przyniesie ukojenie w tym trudnym czasie pandemii i po długich miesiącach przebywania w izolacji będzie krokiem ku normalności – mówi Jacek Kurski, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

Studio już o poranku

Antena TVP Sport w całości będzie dedykowana EURO 2020. Codziennie od godziny 8:00 stacja zaprosi widzów na blok poranny („Studio EURO”, „EUROdebata”, „Łączy nas EURO” i „Klub Reprezentanta”), następnie na mecze EURO 2020 ze studiami. Podsumowanie dnia na europejskich boiskach pojawi się w magazynie „EUROwieczór”, czyli specjalnym wydaniu „Sportowego Wieczoru”. W ramówce nie zabraknie też powtórek i skrótów spotkań.

Głównymi komentatorami będą: Dariusz Szpakowski, Jacek Laskowski i Mateusz Borek. Oprócz nich przed mikrofonami zasiądą: Maciej Iwański, Michał Zawacki i Sławomir Kwiatkowski. Grono ekspertów będzie liczyć ponad 50 nazwisk. Wśród nich, m.in. stale współpracujący z TVP Sport Sebastian Mila, Maciej Szczęsny, Marcin Żewłakow, Andrzej Strejlau czy Robert Podoliński. Podczas turnieju w studiu pojawią się także: Sławomir Peszko, Jakub Wawrzyniak, Kamil Kosowski, Jan Tomaszewski, Michał Listkiewicz, Piotr Świerczewski, Łukasz Trałka, Tomasz Kuszczak, Tomasz Iwan, Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos, Kazimierz Węgrzyn, Arkadiusz Onyszko, Waldemar Fornalik i Marek Papszun.