Będzie bolało

„Będzie bolało” nowym serialem CANAL+ Premium i CANAL+ online

mab

27 maja w serwisie CANAL+ online zadebiutował brytyjski serial „Będzie bolało”. Produkcję można również oglądać w CANAL+ Premium.

„Będzie bolało” to brytyjski serial medyczny. Główny bohater, tak jak pozostali pracownicy oddziału, mierzy się z problemami służby zdrowia. Niekończące się nadgodziny z destrukcyjnym wpływem na prywatne życie, niedofinansowanie, przeciążony personel, który stara się walczyć o zdrowie pacjentów z należnym profesjonalizmem i empatią, mimo pogłębiającej się frustracji.

Serial został wyprodukowany dla BBC One. Jest oparty na bestserllerowym pamiętniku doktora Adama Kaya. Medyk po latach pracy w brytyjskiej służbie zdrowia, odszedł z zawodu, aby bez ogródek opisać trudne realia, w jakich funkcjonują młodzi lekarze. Zdaniem autora, są oni obarczeni ogromną odpowiedzialnością, przepracowani, a jednocześnie nie mogą liczyć chociażby na godziwe wynagrodzenie.

W główną rolę wcielił się Ben Whishaw. W obsadzie znaleźli się również między innymi: Michele Austin i Alex Jennings oraz Ambika Mod. Reżyserami serialu są Lucy Forbes i Tom Kingsley.

Premierowe odcinki „Będzie bolało” w piątki o godzinie 21:00 w CANAL+ Premium oraz tego samego dnia w serwisie CANAL+ online.