Będzie drugi sezon serialu „Nieobecni”. Trwają zdjęcia

mtom

Rozpoczęto zdjęcia do drugiego sezonu „Nieobecnych”, produkcji Player Original. W głównych rolach. Do obsady dołączą: Karolina Gruszka, Eliza Rycembel, Cezary Łukaszewicz, Marcin Czarnik, Krzysztof Zawadzki oraz Kazimierz Mazur. Premiera planowana jest na 2022 rok.

Zdjęcia rozpoczęto pod koniec października br. Na ekranach ponownie zobaczymy m.in Danutę Stenkę, Justynę Wasilewską, Piotra Głowackiego oraz gościnnie Zbigniewa Stryję. W drugim sezonie widzowie przyjrzą się historii Elżbiety Zawady (Danuta Stenka), która żyje nadzieją odnalezienia swojej córki Kasi (Eliza Rycembel). 17-letnia wówczas dziewczyna zniknęła nagle w tajemniczych okolicznościach. Prowadzone przed laty śledztwo okazało się bezskuteczne. Teraz – 15 lat później – pojawia się pierwszy znaczący trop, a wznowiona sprawa może ujawnić największą tajemnicę głównej bohaterki drugiego sezonu, Elżbiety.

W tych trudnych momentach szefową Centrum Poszukiwania Osób Zaginionych wesprze podkomisarz Filip Zachara (Piotr Głowacki). Pracując nad kolejnym – tym razem bardzo osobistym – śledztwem, policjant będzie musiał nie tylko zmierzyć się z emocjami zrozpaczonej Elżbiety, ale przede wszystkim własnymi. A te, za sprawą relacji z Milą, zaczną mu się wymykać spod kontroli. Nieoczekiwanie to właśnie jego partnerka, podążając za swoją intuicją, dotrze do ważnych dla sprawy faktów, jednocześnie trafiając w sam środek dramatu i ściągając na siebie niebezpieczeństwo.

Serial jest produkowany przez Zespół Produkcji Fabularnej TVN Discovery, który nadzoruje Marta Grela-Gorostiza. Pomysłodawczynią serialu jest Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz. Autorami scenariusza są: Dana Łukasińska (główna scenarzystka), Tomasz Titkow i Monika Trzósło. Serial reżyserują Anna Kazejak (1-5) oraz Adrian Panek (6-10), a operatorem zdjęć jest Jakub Stolecki.

Pierwszy sezon serialu miał swoją premierę na platformie Player.pl. Od 18 października br. serial jest emitowany w poniedziałkowe wieczory na antenie TVN.