„Belfer – ostatnia lekcja” jesienią w CANAL+

  • Telewizja
  • Canal+
  • Serwisy wideo
Autor: mab

Jesienią widzowie CANAL+ Premium i użytkownicy CANAL+online zobaczą trzeci sezon przygód „Belfra”. W tę postać bez zmian wcielać się będzie Maciej Stuhr.

Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr) po wyjściu z więzienia wraca do rodzinnego, malowniczego Małomorza, gdzie mieszka jego ojciec, były oficer marynarki Bogdan Zawadzki, zwany Kapitanem (Jacek Koman). Zaczyna pracę w lokalnym liceum, dostając pod opiekę klasę maturzystów.

Kiedy podczas rejsu, w który obaj zabierają grupę nastolatków, z pokładu znika jeden z uczniów – buntownik i outsider Kacper Krynicki (Michael Zieliński) – lokalna policja rozpoczyna najtrudniejsze w historii miasteczka śledztwo. Podkomisarz Ewa Krawiec (Roma Gąsiorowska) szybko orientuje się, że nie może być tu mowy o samobójczym utonięciu, a ze sprawą może być związany właściwie każdy z otoczenia chłopaka i to zarówno klasowych kumpli, jak i kręgu dorosłych.

„Belfer – ostatnia lekcja” to historia, która oprócz mocnego kryminalnego wątku pokazuje też relacje grupy dorastających dzieciaków, muszących zmierzyć się u progu dorosłości z sytuacją, która ich przerasta. Żyjący w swoim świecie, do którego nie chcą dopuszczać dorosłych, w tym i Belfra, młodzi ludzie targani są coraz większym strachem i wątpliwościami – można przeczytać w opisie udostępnionym przez nadawcę.

„Belfer – ostatnia lekcja” – obsada

Obok Macieja Stuhra, Jacka Komana, Romy Gąsiorowskiej i Michaela Zielińskiego, na ekranie pojawią się również Agata Kulesza, Mirosław Baka, Katarzyna Herman, Jan Jankowski, Marek Kalita, czy Roman Garncarczyk, Wiktoria Kruszczyńska, Hubert Miłkowski, Kamil Pudlik i Karolina Kowalska.

Belfer 3

Za reżyserię wszystkich odcinków odpowiada Łukasz Grzegorzek. Nad scenariuszem pracowali autorka poprzednich sezonów, Monika Powalisz, Przemysław Nowakowski, Liliana Pomykalska i Kacper Wysocki. Producentem wykonawczym z ramienia Opus TV są Piotr Dzięcioł i Mariusz Włodarski, natomiast producentkami ze strony CANAL+ są Beata Ryczkowska i Agnieszka Nejman.

Wracając po tak długim czasie do pomysłu kontynuacji jednego z naszych flagowych seriali, musieliśmy zastanowić się nad wszystkimi elementami, które zdecydowały o sukcesie BELFRA. Zależało nam, żeby przy kontynuacji widz czuł, że wraca do świata, który pokochał, ale jednocześnie był zaskoczony tym, jak skrojona jest tu wielowątkowa fabuła i jak wiele „twistów” scenarzyści zawarli w intrydze. Zdajemy sobie sprawę, że ostatnia lekcja z Zawadzkim wiąże się z dużymi oczekiwania fanów. Tym bardziej że na ostatnią lekcję każdy, kto chodził do szkoły, czekał najbardziej. W przypadku Belfra to będzie lekcja, której na pewno nikt nie zapomni – mówi Beata Ryczkowska, dyrektorka produkcji oryginalnych i koprodukcji CANAL+ Polska

„Belfer – ostatnia lekcja” już jesienią w CANAL+ online i na CANAL+ Premium.