Bogdan Rymanowski w spocie wyborczym PiS. Radio Zet stanowczo reaguje

  • Radio
  • Eurozet
Autor: rafs

W nowym spocie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości pojawił się fragment „Gościa Radia Zet” z Bogdanem Rymanowskim. Nadawca stanowczo protestuje przeciwko wykorzystywaniu fragmentów wywiadów w spocie wyborczym.

W spocie partii rządzącej zatytułowanym „Oddajmy głos Polakom” (dotyczy pierwszego pytania w tzw. referendum 15 października) pojawił się fragment rozmowy radiowej dziennikarza Polsatu z 13 kwietnia z Bogusławem Grabowskim, polskim ekonomistą i członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

„Stanowczo protestujemy przeciwko takiemu działaniu, gdyż narusza ono wizerunek Radia ZET jako niezależnego medium, które wobec polityki zawsze zachowuje bezstronność”

Zarząd Radia Zet po publikacji spotu PiS z fragmentem rozmowy wydało oświadczenie. W nim czytamy, że

To już kolejny raz, kiedy Prawo i Sprawiedliwość używa programu „Gość Radia ZET”, aby realizować swoje polityczne cele. Tym razem jest to szczególnie oburzające, gdyż włącza markę Radia ZET do swojej kampanii wyborczej, co – podkreślamy z całą siłą – dzieje się bez naszej zgody.

Radio nazwało taką praktykę skandaliczną, uderzającą w wizerunek dziennikarzy radiostacji.  Nie zgadza się na wykorzystywanie fragmentów rozmów w celach politycznych jakichkolwiek ugrupowań polskiej sceny. Podkreśla ponadto, że ich wartościami są niezależność i rzetelność dziennikarska. Rozmowy na antenie radia i rola dziennikarzy mają służyć wyrobieniu własnego zdania przez słuchaczy. Całość oświadczenia można przeczytać tutaj lub w mediach społecznościowych radia.

W sierpniu „Gość Radia Zet” z inną prowadzącą

Sierpniowych rozmów Radia Zet nie prowadzi Bogdan Rymanowski, a Iwona Kutyna. Dziennikarka, która dołączyła do redakcji radia na początku czerwca prowadzi od 31 lipca do końca sierpnia audycję nadawaną od poniedziałku do piątku po godzinie 8:00.  W lipcu prowadziła ją Beata Lubecka.