Borek ściera się ze Stanowskim. Chodzi o odejście z Kanału Sportowego

  • Internet
  • Kanał Sportowy
Autor: rafs

W programie „Hejt Park” wyemitowanym z Arłamowa w niedzielę, 5 listopada padły gorzkie słowa o współpracy z Krzysztofem Stanowskim z ust Mateusza Borka.

Ten w programie nie chciał o nim rozmawiać, „bo kim dla Kanału Sportowego jest Krzysztof Stanowski?”. Jednocześnie zarzucił właścicielowi Weszło, że złamał wspólne ustalenia z 2020 roku. Jego zdaniem, umowa o stworzeniu spółki skonstruowana była pod niego, a nie pod wszystkich. Tym samym nie zabezpieczała jej interesów. Borek zaznaczył, że „dla niego uściśnięcie ręki jest ważniejsze niż umowy”.

Według niego, Stanowskiego nie interesuje to, że spółka poniosła straty. Jednocześnie Tomasz Smokowski powiedział, że finanse Kanału zależą w 20% od wyświetleń, a w 80% od sponsorów. Zdaniem Borka, rozmowy ze Stanowskim o finansach były na poziomie podstawówki. Właściciele zaznaczyli, że podziękowali mu za współpracę w mediach społecznościowych. Nie odejmują oni oglądalności jego programów. Krzysztof Stanowski we wtorek, 7 listopada pozbył się reszty udziałów w Kanale Sportowym na rzecz Macieja Wandzela. Zmienił on nazwę spółki Weszło TV na MW Inwestycje. Ma uczestniczyć w Kanale Sportowym jako inwestor.

 

Stanowski podczas trwania programu opublikował wpis na portalu X, w którym odparł zarzuty stawiane w programie.

Ostatni odcinek „Mazurek & Stanowski”. „Tusk leży i kwiczy”

W audycji Mateusz Borek przekazał również informację, że ostatni program Mazurek & Stanowski został nagrany w piątek 13 października. Nie wyemitowano go jednak na łamach KS z uwagi na ciszę wyborczą. Za program przyznano jednak wynagrodzenie. Właściciele nie byli zgodni co do tego, czy program powinien być wyemitowany. Borek był za emisją, ale przegrał głosowanie 1:3.  Tego samego dnia Stanowski opublikował oświadczenie, że odchodzi z Kanału Sportowego. Mateusz Borek ujawnił, że prowadzący cyklu mówili w nim, że „Tusk leży i kwiczy”.  Nie brak opinii, że PiS nie posiada większości potrzebnej do sformowania rządu. Stanowski odparł jednak zarzut, że chodziło o zawartość merytoryczną, bo ona nigdy nie była analizowana.

Ostatni nadany odcinek dotyczył jednak budowy domu dla rodziny, która została sfinansowana ze zbiórki promowanej w programie.

 

„Podziękowałem tylko Stanowskiemu”. Gapiński odnosi się do Hejt Parku, gdzie o nim wspomniano

W programie wspomniano również nazwisko Jakuba Białka, ale też Kamila Gapińskiego, który pracuje w portalu Weszło. Na swoim koncie w portalu X odniósł się do słów Mateusza Borka, jakoby nie podziękował innym właścicielom, tylko Krzysztofowi Stanowskiemu. Dziennikarz potwierdził, że podziękował tylko właścicielowi Weszło, bo dobrze mu się z nim współpracowało. Nie dziękował innym, bo musiałby też to robić w stosunku do Borka. Informuje, ze zwolniono go z dnia na dzień, bez wyjaśnienia i bez podziękowań.

Internauci skomentowali oświadczenie redaktora.

Kanał Sportowy po Stanowskim – nowe formaty na antenie

Kanał Sportowy ma istnieć dalej. Do Kanału Sportowego powrócił Maciej Dąbrowski, który został także wyrzucony (jak się okazuje, przez Stanowskiego, bez zgody współwłaścicieli) na skutek żartów z pedofilii sprzed 9 lat. Uznano, że żart „nie powinien go kancelować”. „Człowiek Warga” wrócił do prowadzenia poranków od poniedziałku, 6 listopada. W kanale ma się pojawić Marcin Kruszewski z kanału „Prawo Marcina”. Wróci format „Piłka nocna” pod nazwą „Kowalove” w środy o 22:30 od 8 listopada. Program będzie z Wojciechem Kowalczykiem prowadził Tomasz Smokowski. Pozycja ma najeżdżać czasem trwania na Ligę Mistrzów UEFA. Mateusz Borek ma pracować nad dwoma formatami obok „Przesłuchania”.  Prowadzone są ponadto rozmowy z Dariuszem Szpakowskim w ramach współpracy z marką Tyskie.

Co dalej z Krzysztofem Stanowskim?

Krzysztof Stanowski w piątek, 13 października odszedł z Kanału Sportowego. Obecnie odlicza on do startu swojego nowego projektu, który będzie miał miejsce 1 lutego 2024 roku. Na swoim portalu X prezentuje codziennie z tego tytułu różne fakty związane z liczbami, które prezentuje. Właściciel Weszło założył kanał w aplikacji What’s App, gdzie ma publikować informacje dotyczącego nowego projektu.