Canal+ pozyskał sublicencję na transmisje Premier League

rafs

Canal+ zawarło porozumienie z Viaplay Group w sprawie sublicencji na pokazywanie 2 spotkań w kolejce Premier League.

Umowa sublicencyjna potrwa przez 3 sezony. Na jej mocy Canal+ będzie pokazywał dwa czołowe mecze w kolejce Premier League.

Wszystkie mecze sezonu Premier League składającego się z 38 kolejek, w trakcie których rozgrywanych jest po 10 spotkań, będą transmitowane na żywo na platformie streamingowej Viaplay. Ta będzie głównym nadawcą tej ligi:

Polska jest kluczowym rynkiem dla Viaplay i chcemy, aby jak najwięcej widzów mogło wypróbować naszą unikalną usługę. Długoterminowa umowa zawarta z jednym z największych polskich operatorów płatnej telewizji znacząco poszerzy nasz rynek w najbliższych latach, z tego względu jest ważnym krokiem na drodze do realizacji naszych ambitnych planów. Umożliwi ona także przedstawienie relacji ze spotkań Premier League jeszcze większej publiczności, pokazując jednocześnie jakość naszych transmisji sportowych kibicom w każdej części Polski – mówi Kim Poder, Chief Commercial Officer w Viaplay Group

Canal+ z kolei udzielił Viaplay sublicencji na pokazywanie 2 spotkań w kolejce eWinner 1. Ligi Żużlowej, mecze będą jednak wciąż dostępne w ofercie kanałów Canal+ i w ich streamingu.

Wraz z rozpoczęciem najbliższego sezonu Premier League dwa czołowe mecze każdej kolejki będzie można nadal oglądać na żywo na kanałach CANAL+, co jest niewątpliwie doskonałą wiadomością dla klientów CANAL+. Dzięki współpracy z Viaplay będziemy mogli także zaoferować naszym klientom dostęp do kolejnych unikalnych treści z wielu różnych kategorii. Nawiązanie współpracy z kolejnym tak dużym partnerem jest również potwierdzeniem naszych ambicji oraz zaangażowania w budowanie najbardziej kompletnej i konkurencyjnej oferty filmów, seriali i sportu na polskim rynku. – mówi Edyta Sadowska, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalna CANAL+ Polska

Dostęp do Viaplay w ramach Platformy Canal+

Abonenci oferty satelitarnej CANAL+ Polska posiadający pakiet kanałów CANAL+ będą mogli otrzymać dostęp do oferty Viaplay obejmującej transmisje wydarzeń sportowych na żywo, produkcje Viaplay Originals, hollywoodzkie filmy i seriale oraz programy dla dzieci. Dostęp do aplikacji Viaplay dla abonentów CANAL+ Polska będzie możliwy od jesieni tego roku. Dalsze szczegóły związane z ofertą zostaną przekazane w najbliższych tygodniach.