Canal+ pokaże Race of Champions

rafs

Canal+ nabyło prawa do pokazywania w Polsce wydarzenia Race of Champions. Telewizja posiada licencję do 2025 roku.

Co roku w Race of Champions biorą udział najlepsi kierowcy na świecie bez podziału na kategorię sportów motorowych, którzy ścigają się, aby wyłonić najlepszy motorsportowy kraj i najlepszego kierowcę globu.

Tegoroczna edycja odbędzie się w Szwecji, od 5 do 6 lutego 2022 roku. “Wyścig Mistrzów” zostanie rozegrany na lodowej nawierzchni, a do dyspozycji kierowców będą elektryczne samochody rajdowe. W tym roku swój udział potwierdzili między innymi: Sébastien Loeb (reprezentacja Francji), Sebastian Vettel i Mick Schumacher (reprezentacja Niemiec), Valterri Bottas i Mika Hakkinen (reprezentacja Finlandii), Jimmie Johnson i Travis Pastrana (reprezentacja USA) Mattias Ekstrom i Johan Kristofferson (reprezentacja Szwecji), a także Petter Solberg i wielu innych kierowców z różnych motorsportowych kategorii.

Format Race of Champions 2022

To pierwsza edycja RoC od 2019 roku.  Zawodnicy będą ścigać się autami rajdowymi Supercar Lites oraz RX2e i FC1-X, a także Porsche 718 Cayman GT4.  Pierwszego dnia rywalizacji, 5 lutego odbędzie się Nations Cup, w którym kierowcy z danych narodów będą ścigać się na zmianę najpierw w fazie grupowej, a potem w półfinałach i finałach. Obrońcą tytułu jest reprezentacja krajów nordyckich, która w składzie Tom Kristensen i Johan Kristoffersson wygrała tamten dzień zawodów w 2019 roku. W 2020 roku rywalizacja odbyła się online i ją wygrali James Baldwin i Romain Grosjean w składzie All-Stars.

Drugiego dnia, 6 lutego odbędzie się Race of Champions, gdzie kierowcy podzieleni na grupy będą się ze sobą ścigać. Dwóch najlepszych z każdej grupy awansuje do ćwierćfinałów. W 2019 roku rywalizację wygrał meksykański kierowca rajdowy Benito Guerra Jr. W 2020 roku w ramach rywalizacji online wygrał szwedzki kierowca rallycrossowy Timmy Hansen.