Canal+Sport pokaże mecz Ekstraklasy za darmo na YouTube

  • Internet
  • Telewizja
  • Canal+
  • Serwisy wideo
Autor: rafs

Piątkowy mecz Stali Mielec z Lechem Poznań będzie wyemitowany przez Canal+Sport na YouTube. Transmisja będzie niekodowana dla wszystkich internautów.

Starcie o 20:30 w piątek, 27 stycznia będzie pierwszym w historii meczem Ekstraklasy nadanym za pośrednictwem platformy YouTube. Kliknij, aby przenieść się na kanał Canal+Sport. Początek transmisji będzie o godzinie 20:00. Wtedy Cezary Olbrycht zaprosi na Superpiątek. Początek transmisji meczu o 20:25, a spotkanie skomentują Michał Mitrut i Grzegorz Mielcarski. Natomiast późnym wieczorem, o godzinie 23:00, w Canal+Sport będzie można obejrzeć czwarty odcinek serialu dokumentalnego Złota Dekada, o największych sukcesach Lecha Poznań z lat 1983 – 1993.

O meczu Stal Mielec – Lech Poznań

Oba kluby znajdują się w ścisłej czołówce ligowej tabeli i walczą o miejsce na podium. Po siedemnastu seriach spotkań prowadzona przez Adama Majewskiego Stal zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 27 punktów. Broniący tytułu mistrzowskiego Lech jest na szóstej pozycji, na koncie ma 28 punktów, ale rozegrał o jedno spotkanie mniej.

Ekstraklasa w Canal+ na dłużej

Na początku października 2022 roku Canal+ przedłużył prawa do transmisji PKO BP Ekstraklasy. Nadawca będzie mógł emitować spotkania najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce do 2027 roku. Czteroletni kontrakt opiewa na wartość około 1,3 miliarda złotych.  Canal+ według nowej umowy ma pokazać minimum 100 spotkań ligi w jakości 4K. Nowa umowa utrzymuje jeden mecz w kolejce w telewizji otwartej oraz poniedziałkowy magazyn skrótów. Canal+ pokazuje polską Ekstraklasę od 1995 roku.