Sport w Canal+ po nowemu. Żużel, Ekstraklasa i tenis na innych antenach TV

  • Telewizja
  • Canal+
Autor: rafs

Zmiany w Canal+ od 12 kwietnia. Wtedy zostanie wprowadzona reorganizacja kanałów, na których będzie emitowany sport.

Nadawca przesunie niedzielne mecze PGE Ekstraligi żużlowej z Canal+Sport 5 (dawniej nSport+) do głównego kanału Canal+Sport. Właściciel stacji telewizyjnych zaznacza jednak, że zmiana nie będzie dotyczyła spotkań 2. Ekstraligi (dawniej 1. liga żużlowa), Krajowej Ligi Żużlowej (dawniej 2. liga żużlowa) oraz turniejów: Memoriał im. Edwarda Jancarza, finał o Złoty Kask, Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi, finał Mistrzostw Polski Par Klubowych czy Indywidualne Mistrzostwa Polski. Piątkowe mecze do końca kontraktu w 2025 roku pozostają w Eleven Sports.

Canal+ przedłużył na początku marca tego roku prawa do Ekstraligi do 2028 roku. Nie wiadomo, czy będzie nadal sublicencjonował prawa.

Zmiany również dla fanów tenisa i piłki nożnej

Canal+ wprowadza także zmiany dla kibiców WTA Tour oraz Ekstraklasy. Kobiecy tenis będzie w Canal+Sport2, a finały turniejów WTA 1000 i 500 także w Canal+Premium.  W przypadku piłkarskiej Ekstraklasy nadawca przede wszystkim będzie ją emitował w Canal+Sport 3. Piątkowy i poniedziałkowy mecz o 18:00 lub 19:00 będzie także w Canal+Sport 5, a niedzielny hit w Canal+Premium.

Premier League, LaLiga oraz Ligue1 dostępne będą zarówno na kanałach premium: Canal+Sport, Canal+Now jak i non-premium – Canal+ Sport5.  Nadawca poszerza ofertę tego ostatniego kanału, dodając także poniedziałkowy magazyn „Ekstraklasa po godzinach”.

Dlaczego Canal+Sport wprowadza zmiany na kanałach?

Nadawca w swoim komunikacie uzasadnia konieczność zmian chęcią optymalizacji czasu antenowego z uwagi na dużą liczbę wydarzeń na żywo. Chce tym samym uniknąć emisji niektórych wydarzeń z odtworzenia lub na innych kanałach poza grupą Canal+Sport.