Carrefour z utworem „The Look of Love” w reklamie z okazji 25-lecia w Polsce [WIDEO]

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: rafs

Sieć marketów Carrefour rozpoczęła kampanię z okazji 25-lecia swojej marki w Polsce. W reklamach można usłyszeć utwór „The Look of Love”, który otwierał przez 38 lat notowania Listy przebojów Programu Trzeciego.

Głównym hasłem reklamy jest „W Carrefourze uczymy się od najlepszych”. W reklamie przewijają się różne osoby, także pracownicy sklepów, którzy w różny sposób świętują 25-lecie marki w Polsce. Pierwszy sklep powstał w listopadzie 1997 roku w Łodzi. Do tej pory otwarto ponad 900 sklepów, w tym hipermarkety, supermarkety, sklepy hurtowo-dyskontowe, osiedlowe, sklepy specjalistyczne oraz sklep internetowy.

„The Look of Love” – piosenka ABC z LP3 w reklamie

W reklamie użyto piosenki „The Look of Love” zespołu ABC. Utwór zyskał popularność dzięki Liście przebojów Programu Trzeciego, która od 1982 do 2020 roku była nadawana na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. Utwór puszczano w wersji instrumentalnej na rozpoczęcie i zakończenie programu.  Na rozpoczęcie puszczano „Part 1”, a na zakończenie „Part 4”.

Lista przebojów spadła z anteny po swoim 1998. notowaniu z 15 maja 2020 roku, w którym wygrał utwór Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”. Władze Polskiego Radia je unieważniły, zarzucając manipulację przy głosowaniu. To doprowadziło do kolejnych odejść z Programu Trzeciego, w tym do odejścia prowadzącego listy Marka Niedźwieckiego (obecnie Radio 357). Głosowano jednak na notowanie numer 1999, które miało odbyć się 22 maja 2020 roku. W nim także wygrał utwór Staszewskiego. Notowania jednak nie wyemitowano, nadając w zamian różne utwory, w tym te związane z Listą przebojów Programu Trzeciego (playlistę bez prezentera rozpoczęła i zakończyła instrumentalna wersja „The Look of Love”). Program Trzeci Polskiego Radia wciąż notuje spadki w swojej słuchalności. Wyniki za okres wrzesień-listopad 2021 roku były najniższe w historii radia.