RMF FM nadal liderem słuchalności, radiowa Trójka z kolejnym antyrekordem

mbog

Radio RMF FM pozostaje liderem słuchalności radia w Polsce – wynika z badania Radio Track za okres wrzesień-listopad 2021. Natomiast Program 3 Polskiego Radia uzyskał najniższy wynik w historii.

Słuchalność radia RMF FM wzrosła w porównaniu rok do roku o aż 1,5 punktu procentowego, z 29,1% do 30,6%. Natomiast najwięcej słuchaczy zyskało Radio ZET (1,8 pkt proc. rok do roku) i w okresie wrzesień-listopad 2021 stacja uzyskała wynik na poziomie 13,8%. Program 1 Polskiego Radia uplasował się na trzecim miejscu ze słuchalnością na poziomie 4,5%.

Coraz mniej słuchaczy ma radiowa Trójka. W fali wrzesień-listopad 2021 stacja ta uzyskała wynik na poziomie 1,6%. Jest to spadek o 1 punkt procentowy w porównaniu rok do roku i 0,2 punktu procentowego kwartał do kwartału.

Słuchalność - listopad 2021 - ogólnopolskie

Liderem wśród sieci radiowych bez zmian jest Radio ESKA. Udział w czasie słuchania tej stacji w okresie wrzesień-listopad 2021 roku wyniósł 7,9%, jest to wzrost rok do roku o 0,3 punktu procentowego. Podium wśród sieci radiowych uzupełniają rozgłośnie nadające w ramach Audytorium 174,5% i RMF MAXXX – również 3,8%.

Największy spadek, bo aż o 1,2 punktu procentowego, zaliczyło Radio SuperNova. W najnowszej fali badania stacja uzyskała wynik na poziomie 0,6%. Do maja 2021 roku na tych częstotliwościach nadawało Radio WAWA.

Słuchalność - listopad 2021 - sieci

Badanie Radio Track na zlecenie Komitetu Badań Radiowych realizuje Kantar Polska. Badanie słuchalności radia w Polsce odbywa się metodą Day After Recall (CATI, CAPI). Dane są zbierane techniką wspomaganego wywiadu telefonicznego – ankieterzy rozmawiają telefonicznie w wylosowanymi respondentami na temat poprzedniego dnia.