CBS Reality pokaże nową własną produkcję „DNA polskich zbrodni”

  • Telewizja
Autor: mbog

Joanna Opiat-Bojarska oraz Marcin Myszka opowiedzą w nowym programie CBS Reality o dziesięciu najgłośniejszych zbrodniach popełnionych w Polsce w ostatnich latach. Prowadzący „DNA polskich zbrodni” wraz z zaproszonymi ekspertami przybliżą widzom m.in. tajniki pracy śledczych i biegłych.

Dokumentalna seria kryminalna „DNA polskich zbrodni” składa się z 10 odcinków. Każdy z nich dotyczy jednej sprawy kryminalnej, która wydarzyła się w Polsce w ciągu ostatnich lat. Wydarzenia, krok po kroku, przedstawi widzom Joanna Opiat-Bojarska – autorka kryminałów, m.in. serii „Kryształowi”. Pomoże jej Marcin Myszka – twórca internetowy zajmujący się tematyką kryminalną, autor podcastu „Kryminatorium”.

W każdym odcinku nowej serii kryminalnej „DNA polskich zbrodni” pojawią się też goście specjalni – eksperci, którzy opowiedzą o swojej pracy nad konkretną sprawą omawianą w programie. Przedstawią najnowocześniejsze techniki kryminalistyczne, badania i procedury, które okazały się kluczowe w poszukiwaniu winnego.

Po premierze pierwszej polskiej produkcji CBS Reality, czyli serii dokumentalnej „Zawód: profiler”, ukazującej kulisy pracy profilera kryminalnego, pora na przedstawienie widzom głośnych przypadków zbrodni z perspektywy innych ekspertów. Jesteśmy przekonani, że program z udziałem specjalistów z różnych dziedzin kryminalistyki, z prowadzącymi równie mocno osadzonymi w tematyce kryminalnej, przyciągnie rzesze stałych, jak i nowych widzów zainteresowanych tematyką zbrodni – powiedziała Jolanta Kasparek, Dyrektorka Programowa CBS Europa i CBS Action Polska, producent wykonawczy serii.

W programie przedstawione zostaną między innymi sprawy: komendanta policji, który okazał się sprawcą zbrodni; pary nastolatków z Rakowisk, z zimną krwią mordującej rodziców chłopaka; 15-letniej dziewczyny z Krapkowic, zaginionej zaledwie kilkaset metrów od swojego domu czy małego Szymona z Będzina – chłopca, którego tożsamości policja nie mogła ustalić przez dwa lata.

Zbrodnie przedstawione przez nas w serii „DNA polskich zbrodni” budzą ogromne emocje. Niektórymi z nich żyła cała Polska. Jednak w tym programie staramy się przyjrzeć im w sposób jak najbardziej analityczny. Chcemy poznać wszystkie szczegóły śledztwa, zrozumieć, jaki był motyw, co doprowadziło sprawcę do tak strasznych czynów – poinformowała Joanna Opiat-Bojarska.

„DNA polskich zbrodni” to wyjątkowa szansa spojrzenia na śledztwo z perspektywy osób, które były w nie zaangażowane. Zbrodnie, o których mówimy, mogą być widzom już znane, bo wiele z nich trafiło na czołówki gazet, jednak jestem przekonany, że z opowieści naszych ekspertów każdy dowie się czegoś nowego – powiedział Marcin Myszka.

Serię kryminalną „DNA polskich zbrodni” będzie można oglądać od poniedziałku, 18 listopada o godzinie 22:00 w CBS Reality.