Ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w polskich mediach

  • Platforma Canal+
  • Polsat Box
  • Polskie Radio
  • TVP
Autor: rafs

9 lutego 2018 roku odbyła się ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.

Telewizja Polska wyemitowała ceremonię otwarcia na antenie TVP1 oraz w Internecie na stronie sport.tvp.pl. Wydarzenie skomentowali prosto z Pjongczangu: Przemysław Babiarz, Włodzimierz Szaranowicz i Piotr Sobczyński. Przed, jak i po wydarzeniu, w studiu gośćmi Rafała Patyry byli: Zenon Jaskuła (wicemistrz olimpijski w jeździe drużynowej na czas z Seulu), Paulina Ligocka (olimpijka z Turynu) i Ewa Błaszczyk (członkini sztafety olimpijskiej z Polski).


Na zdjęciu chorąży reprezentacji Japonii, skoczek narciarski Noriaki Kasai (źródło: Twitter @sport_tvppl)

Widzowie mogli wydarzenie obejrzeć także w kanałach Eurosportu – głównego nadawcy igrzysk. W Eurosporcie 1 ceremonię skomentowali z Pjongczangu Marek Rudziński i Igor Błachut.  W studiu gośćmi Michała Korościela byli Tomasz Sikora (biathlonista, wicemistrz olimpijski z Turynu) i Jakub Kot.  Ceremonia była także emitowana w kanałach Eurosport 3-5. Na trzeciej antenie Eurosportu w Cyfrowym Polsacie wydarzenie wspólnie z widzami obejrzeli Przemysław Iwańczyk i Marek Jóźwik.  Na platformie nc+ był emitowany komentarz angielski.  Ceremonię bez komentarza emitował Eurosport 4, a z komentarzem angielskim Eurosport 5. Transmisja była także dostępna w usłudze Eurosport Player.

Reprezentacja Polski na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pjongczang 2018 liczy 62 sportowców (źródło: Twitter @Eurosport_PL)

W radiu do fragmentów ceremonii mieli dostęp słuchacze Polskiego Radia. One zostały puszczone w ramach audycji „Studio Pjongczang 2018”, emitowanej w Jedynce o godzinie 13:10.