Ceremonia wręczenia Oscarów na żywo w Canal+

  • Telewizja
  • Canal+
Autor: mnie

Canal+ pozyskał prawa do relacji na żywo z gali wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej – Oscarów. Ceremonia odbędzie się w nocy z 24 na 25 lutego. Canal+ pokaże galę jako jedyna telewizja w Polsce.

Już od ponad 10 lat Canal+ jest jedyną w Polsce telewizją prezentującą to wydarzenie. Tegoroczna noc będzie szczególnie istotna dla fanów kina nad Wisłą. „Zimna wojna”, koprodukcja Canal+, została wyróżniona nominacjami aż w trzech kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia i najlepsza reżyseria.

– Noc Oscarowa to najważniejsze wydarzenie dla miłośników dobrego kina na całym świecie. A do takiego grona bez wątpienia należą nasi widzowie. Od ponad 10 lat ceremonię w Los Angeles można obejrzeć wyłącznie na naszej antenie. W tym roku nie będzie inaczej. Z drugiej strony tegoroczna gala będzie szczególnie emocjonująca dla Polaków. „Zimna wojna”, której jesteśmy koproducentem, stoi przed olbrzymią szansą powtórzenia sukcesu „Idy”, naszej innej koprodukcji nagrodzonej Oscarem. Głęboko wierzymy, że twórcy filmu wrócą do Polski z trzema statuetkami – powiedziała Edyta Sadowska, wiceprezes zarządu ds. programowych nc+.