Chyła - Oskarżenie

„Chyłka – Oskarżenie” jesienią w Playerze. Ruszyły zdjęcia do serialu

mbog

W połowie września zaczęły się zdjęcia do piątego sezonu produkcji Player Original o mecenas Chyłce. Bohaterka serialu tym razem zostanie zaangażowana w sprawę działacza opozycji skazanego przed laty za morderstwo.

Mecenas Chyłka dochodzi do siebie po brutalnym ataku. Obowiązki jednak nie dają o sobie zapomnieć. Ksiądz Mieleszko dzwoni do prawniczki, by namówić ją do przyjęcia sprawy, która wydaje się być rozwiązana już od wielu lat. Tesarewicz, działacz opozycji, odsiaduje wyrok za brutalne morderstwo czwórki dzieci. Mieleszko twierdzi, że mężczyzna jest niewinny i namawia Chyłkę, by pomogła wyciągnąć go z więzienia.

Ufam, że dzięki staraniom wszystkich twórców „Oskarżenie” będzie dla naszych widzów mocną i gęstą od zdarzeń oraz emocjonalnych zawirowań finałową serią. Zawodowo Chyłka stanie w obronie skazanego na więzienie byłego działacza opozycyjnego. Prywatnie będzie zmagać się z rosnącą na jej punkcie obsesją Langera juniora i coraz bardziej komplikującą się relacją z Zordonem. Nastąpi kulminacja wątków, które pojawiły się już wcześniej w naszej historii – informuje Dorota Chamczyk, producentka serialu.

„Chyłka – Oskarżenie” – obsada

W obsadzie ponownie znaleźli się Magdalena Cielecka, Filip Pławiak, Jakub Gierszał, Piotr Żurawski, Ireneusz Czop, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Szymon Piotr Warszawski, Cezary Pazura, Marcin Bosak, Olgierd Łukaszewicz i Artur Żmijewski. W piątym sezonie pojawią się nowe postacie grane między innymi przez Jana Englerta, Adama Ferency, Ewę Wencel, Małgorzatę Potocką, Witolda Dębickiego, Pawła Kosa, Jacka Mikołajczaka oraz Maję Pankiewicz.

Producentką serialu z ramienia TVN Grupa Discovery jest Dorota Chamczyk, producentem wykonawczym Aktiv Media – Violetta Furmaniuk-Zaorska. Za scenariusz odpowiadają Justyna Stefaniak oraz Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Dorotą Chamczyk. Serial reżyseruje Łukasz Palkowski oraz Marek Wróbel.