CNN zadebiutowało z nową grafiką ekranową

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Telewizja informacyjna CNN ma nową grafikę ekranową.

Grafika zadebiutowała w czwartek, 1 czerwca, w 43. rocznicę powstania „Cable News Network”.  Zmieniono ją zarówno w wersji emitowanej tylko na rynku amerykańskim, jak i tej nadawanej na innych kontynentach. Stacja nie emituje już białego napisu „CNN” w czerwonym polu, gdy jest emisja danego programu tylko w ramach wersji International.

fot. CNN/Player

Według informacji portalu Mediaite, Chris Licht ogłosił tę decyzję w porannym komunikacie skierowanym do redakcji stacji, wskazując na liczne powody.

To czysta i współczesna oprawa antenowa, która umożliwia większą różnorodność w tym, jak przekazujemy informacje i ważności dla naszych widzów na całym świecie. To pierwsze duże odświeżenie grafiki w tej dekadzie, co sprawi, że wiadomości staną się gwiazdą każdego ekranu pisze Chris Licht, CEO CNN.

W tweetach zamieszczanych na Twitterze niektórzy widzowie krytykują zmiany. Porównują grafikę do fejkowych stacji informacyjnych znanych z filmów akcji.

Pojawiają się również pochwały ze strony widzów:

TVN24 także zmieniło grafikę ekranową

Inny kanał informacyjny z portfolio Warner Bros. Discovery także zmieniła swój wygląd. Mowa tu o polskiej stacji TVN24. Nowe grafiki wdrożono rano, w sobotę, 13 maja.  TVN24 zrezygnowało z safe-area, przesuwając całą oprawę do końca lewej strony ekranu. Podobna zmiana dokonała się w TVN24 BiS. Zmieniono fonty, wygląd belek ekranowych, a także paska z informacjami na dole ekranu. Grafika przeszła modyfikację zaledwie dwa tygodnie po jej wdrożeniu, w sobotę, 27 maja. Wtedy powrócono do białego paska informacyjnego, a logotyp nieco przesunięto w prawo. „Karuzelę” z gośćmi i programami przesunięto w miejsce pilnego paska. Gdy on jest na antenie, to nie ma informacji na ekranie. Zmiana ekranowa zebrała mieszane recenzje, podobnie jak w przypadku zmian w CNN.

fot. TVN24/Player