Co to dezinformacja? TVP1 pokaże „Wielki Test – Media XXI Wieku”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mab

W środę, 31 sierpnia TVP1 zaprasza na „Wielki Test – Media XXI Wieku”. Widzowie i zaproszeni do studia goście: znani artyści, sportowcy i dziennikarze sprawdzą swoją wiedzę na temat tego, jak świadomie i odpowiedzialnie korzystają z mediów.

Jak informuje nadawca, w programie prowadzący zwrócą uwagę na świadome i odpowiedzialne korzystanie m.in. z mediów społecznościowych, komunikatorów internetowych, aplikacji oraz kanałów prezentujących treści w celach rozrywkowych, reklamowych czy perswazyjnych. Pokażą, czym grozi nierozważne udostępnianie w sieci swoich danych, zdjęć i poglądów, oraz wskażą sposoby weryfikowania otrzymywanych informacji, odróżniania ich od komentarzy, opinii, plotek, reklam, fejków i świadomej dezinformacji. Widzowie dowiedzą się, jak uchronić się przed manipulacją, hejtem i podejmowaniem nagłych decyzji np. konsumenckich pod wpływem reklam czy ukrytych przekazów marketingowych.

Wiedzę na temat świadomego korzystania z mediów XXI wieku w studiu telewizyjnym sprawdzą znani artyści, sportowcy i dziennikarze m.in.: Anna Matysiak i Marcin Piętowski, Agnieszka Sitek i Piotr Ligienza, Joanna Moro i Dariusz Kordek, Agnieszka Wagner i Cezary Morawski, Anna Powierza i Marek Sierocki oraz Monika Jarosińska i Enrico Buscema. Widzowie będą mogli rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony. Show poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

„Wielki Test – Media XXI Wieku” w środę o godzinie 21:05 w TVP1.