Ćwierćfinały i półfinały UEFA EURO 2024, Wimbledon

  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie ćwierćfinały i półfinały EURO oraz kolejny tydzień Wimbledonu.

Piłka nożna, UEFA EURO 2024

Mecze 1/4 finału Hiszpania vs. Niemcy, Portugalia vs. Francja oraz Anglia vs. Szwajcaria i Holandia vs. Turcja (piątek i sobota, 17:50 w TVP2 i TVP Sport oraz 20:50 w TVP1 i TVP Sport).

Czas na ćwierćfinały mistrzostw Europy. W piątek Hiszpanie zagrają z Niemcami w przedwczesnym finale turnieju. Zapowiada się niebywale ciekawe starcie o półfinał EURO, bo obie drużyny prezentowały bardzo ofensywny futbol i to zaprocentowało bramkami.

Portugalczycy zagrają z Francuzami i tam zbyt wielu bramek pewnie nie będzie. W sobotę natomiast Szwajcarzy postarają się pokonać grających nudny, ale skuteczny futbol Anglików, natomiast Holendrzy zmierzą się z Turkami i to może być ciekawsze spotkanie od tego o 18:00.

Piłka nożna, UEFA EURO 2024

Mecze półfinałowe Hiszpania/Niemcy vs. Portugalia/Francja oraz Anglia/Szwajcaria vs. Holandia/Turcja (wtorek i środa, 20:50 w TVP1 i TVP Sport).

fot. YT German Football

We wtorek i środę rozegrane zostaną półfinały EURO 2024. Mecze w Monachium i Dortmundzie zdecydują o składzie finałowego spotkania w niedzielę, 14 lipca o godzinie 21:00. Skład drugiego spotkania może być nietypowy – Szwajcarzy mogą zagrać z Turkami. W pierwszym starciu mogą być starcia sąsiedzkie Hiszpanów z Francuzami, Niemców z Francuzami lub też Portugalczyków z Hiszpanami.

Tenis: Wimbledon

Mecze 3. 4. rundy oraz ćwierćfinały i półfinały (od piątku do czwartku, 13:00 i 14:30 w Polsacie Sport 1,2,3, Polsacie Sport Premium 1-6).

fot. YT Wimbledon

Kolejne rundy turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu. Przełom 1. i 2. tygodnia rywalizacji wprowadzi imprezę w decydującą fazę. Wtedy okaże się, dokąd dojdzie Iga Świątek. Tylko nasza mistrzyni pozostała w turnieju. Magdalena Fręch i Magda Linette zakończyły rywalizację po pierwszej rundzie, a Hubert Hurkacz w drugiej w wyniku kontuzji. Z faworytów Carlos Alcaraz i Novak Djoković grają dalej o triumf, a u pań wspomniana Świątek, Gauff, czy też Rybakina, choć nie wolno zapominać o finalistce Rolanda Garrosa, Jasmine Paolini.