Faceci w korkach

Cykl „Sezon sportowy” w kwietniu na Sundance TV

mbog

Telewizja Sundance w kwietniu prezentować będzie filmy ukazujące miłość, ogromną pasję i wielkie poświęcenie dla sportu. Cykl „Sezon sportowy” będzie można oglądać w czwartkowe wieczory o godzinie 22:00.

Cykl 1 kwietnia otworzy film „Wyścig”. W 1928 roku mała, niedofinansowana i niedoświadczona drużyna z Nowej Zelandii i Australii wzięła udział w wyścigu Tour de France. Ci nieustraszeni zawodnicy zostali pierwszą anglojęzyczną drużyną, która wzięła udział w tym sportowym wydarzeniu i zmierzyła się z najlepszymi kolarzami Europy. Aby wskrzesić tę historię, Phil Keoghan wyrusza na trasę wyścigu z 1928 roku.

Tydzień później Sundance TV wyemituje komedię romantyczną „Miłość kibica”. Akcja filmu, opartego na bestsellerowej autobiografii Nicka Hornby’ego, rozgrywa się w sezonie piłkarskim 1988/89. Paul Ashworth, nauczyciel angielskiego po trzydziestce, jest zagorzałym fanem Arsenalu. Film ukazuje więź fanów piłki nożnej z ich ukochanymi klubami oraz to, w jaki sposób wpływa ona na ich codzienne życie.

15 kwietnia widzowie zobaczą produkcję „Faceci w korkach”. Bubbles jest kapitanem amatorskiej drużyny piłkarskiej Emmet Rovers, która non stop przegrywa. Nagle w zespole pojawia się tajemniczy nieznajomy – Walter Keegan, który chce objąć wakat managera. Wszyscy drwią z niego i tylko dla żartu oferują mu pracę. Jednak Walter szybko zaskakuje piłkarzy swoim pełnym rozsądku podejściem, gdy przejmuje pełną kontrolę nad zespołem i doprowadza ich do formy.

Następnie Sundance TV pokaże dokument o Missy Franklin, fenomenalnej pływaczce i wielokrotnej złotej medalistce olimpijskiej. „Touch the Wall” to opowieść o przeciwnościach losu, triumfie i przyjaźni między dwiema silnymi kobietami. To nie tylko dokument dla fanów pływania, ale uniwersalna opowieść o wsparciu i miłości w elitarnym świecie sportowej rywalizacji.

Na koniec kwietniowego cyklu widzowie zobaczą film „Biegnij całe życie”. Biografia przedstawia zabawny i inspirujący portret nieżyjącego już Freda Lebowa. Produkcja pokazuje, jak wyobraźnia, determinacja i miłość jednego człowieka do biegania stworzyły Nowojorski Maraton – jedną z najpopularniejszych imprez sportowych na świecie.

Biegnij całe życie
fot. Sundance TV