Telewizja upomniana przez regulatora za zmiany w ramówce. „Działamy zgodnie z prawem i z koncesją”

  • Telewizja
Autor: rafs

Należąca do przedsiębiorstwa Seznam stacja Televize Seznam została upomniana przez czeskiego odpowiednika KRRiT. Telewizja naruszyła zapisy koncesji.

Telewizja Seznam 23 grudnia 2022 roku zaprzestała emisji programów informacyjnych i publicystycznych. Zmiany w stacji uzasadniono w rozmowie z portalem Lupa.cz ciągłymi metamorfozami, które trwają od 2021 roku. Nadawca chce zmienić profil z kanału informacyjnego na stację familijną.

RRTV na posiedzeniu w czwartek, 6 kwietnia upomniała stację za to, że w dniach 1 stycznia – 21 marca 2023 roku Seznam nie nadawała żadnych informacji, czym naruszono zapisy koncesji. Według regulatora, stacja zobowiązała się do emisji programów skupionych na informacji i rozrywce, a w szczególności dramatów, filmów dokumentalnych, rozrywce, wiadomościach i publicystyce. Wyjaśnienia złożone radzie przez nadawcę nie były wystarczające. Teraz telewizja będzie miała 60 dni od daty doręczenia pisma na poprawienie ramówki stacji. Innego zdania jest rzeczniczka kanału, która twierdzi, że stacja nadaje zgodnie z koncesją.

Na razie nie znamy ani decyzji, ani uzasadnienia RRTV w naszej sprawie. Czekamy na jej doręczenie. Jesteśmy jednocześnie przeświadczeni o tym, że działamy zgodnie z prawem i z koncesjąmówi specjalistka ds. PR spółki Seznam Hana Holubová w rozmowie z serwisem Lupa.cz

Jak wygląda Telewizja Seznam po zmianach?

Telewizja Seznam po rezygnacji z emisji programów publicystycznych i informacyjnych nadaje w swojej ramówce głównie filmy i seriale takie jak „Detektyw Murdoch” czy „Prawo i porządek”. W ramówce znalazły się produkcje, będące klasyką czechosłowackiego i czeskiego kina. Emitowane są także cykle dokumentalne, niebędące produkcją własną stacji.