Czeska Telewizja z nową kampanią wizerunkową. „Lubimy ČT”

  • Telewizja
Autor: rafs

Czeski nadawca publiczny wystartował z nową kampanią wizerunkową.

W tym celu nagrano trzy, 40-sekundowe spoty. Filmy przedstawiają widzów, którzy opowiadają, jakie programy lubią oglądać w Czeskiej Telewizji. Hasłem łączącym całą kampanię jest „Máme rádi ČT” („Lubimy ČT”).

Nadawca publiczny emituje spoty na wszystkich antenach oprócz kanału dla dzieci, który dzieli swoją antenę wieczorami z kanałem CT art.

Przez wiele lat Czeska Telewizja nie miała własnej kampanii wizerunkowej, a to byłaby dobra okazja do przypomnienia tego, co robi Czeska Telewizja i dla kogo. Chiceliśmy pokazać szerzej, co lubią widzowie w CzT ich własnymi słowami. Wybraliśmy 60 ludzi w różnym wieku z różnych zawodów. Najmłodszy miał 4 lata, a najstarszy uczestnik 93 lata. Spoty pokazują ulubione programy i projekty, ale również szerokie spektrum widzów, którzy oglądają Czeską Telewizją. Zawarliśmy tym samym klamrę spotu – Jesteśmy tu dla każdego z wasmówi Štěpánka Sunková, dyrektorka wykonawcza marketingu w Czeskiej Telewizji.

Jak informuje nadawca, wszystkie spoty udało się nagrać w jeden dzień.

Pomysł zaproszenia do kampanii widzów przyszedł, gdy nagrywaliśmy w budynkach noworoczne wystąpienie dyrektora generalnego. Nowy spot wizerunkowy jest właśnie jego kotynuacją. Dla nas, którzy pracujemy w Czeskiej Telewizji jest fajnie widzieć tych, dla których tworzymy nasze programy. To wielka motywacjadodaje Sunkova.

fot. Czeska Telewizja

Kontynuacja zmian wizualnych w Czeskiej Telewizji

Nowe spoty wizerunkowe to kontynuacja zmian w tej sferze u czeskiego nadawcy publicznego. 1 września 2023 roku wdrożono nową oprawę wizualną dwóch głównych kanałów. Jak uzasadniał nadawca w komunikacie prasowym, celem zmian było ujednolicenie elementów nawigacyjnych i zwiększenie przejrzystości autopromocji i ogłoszeń nadawcy. Jednocześnie aktorki Adéla Kubačáková i Lenka Zbranková zostały głosami Czeskiej Telewizji.

Za zmiany odpowiedzialny jest zespół wewnętrzny nadawcy pod przewodnictwem Dominiki Coufalovej, a autorem nowego projektu jest grafik Petr Dalik.

fot. ceskatelevize.cz