Czeska Telewizja zmieniła swoją identyfikację wizualną

  • Telewizja
Autor: rafs

Zmiany w oprawie graficznej i dźwiękowej czeskiego nadawcy publicznego.

Czeska Telewizja zmieniła swoją oprawę graficzną i dźwiękową. Zmiany, które weszły w życie w piątek, 1 września dotyczą dwóch głównych anten – CT1 i CT2. Jak uzasadnia nadawca w komunikacie prasowym, celem zmian jest ujednolicenie elementów nawigacyjnych i zwiększenie przejrzystości autopromocji i ogłoszeń nadawcy. Jednocześnie aktorki Adéla Kubačáková i Lenka Zbranková zostały głosami Czeskiej Telewizji. Zwiastuny oferty iVysílíani i innych cyfrowych produktów reprezentują głosy Anity Krausovej i Kláry Suchej.

fot. ceskatelevize.cz

Kto przygotował zmiany w Czeskiej Telewizji?

Za zmiany odpowiedzialny jest zespół wewnętrzny nadawcy pod przewodnictwem Dominiki Coufalovej, a autorem nowego projektu jest grafik Petr Dalik. W zespole byli także art director Martin Prokeš, video-operátor Petr Vícha i dramaturżka Eva Dvořáková. Stacja zmieniła ponadto oprawę muzyczną, którą przygotowała J.P. Muchova. Nadawca nie dokonał zmiany logotypów ekranowych, które pozostały w zgodzie z identyfikacją wizualną spółki, która istnieje od 2012 roku.

fot. ceskatelevize.cz

CT3 może wrócić na wizję

Według informacji portalu Parabola.cz, nowy szef Czeskiej Telewizji, Jan Soucek, który obejmie stanowisko 1 października, ma mieć wśród swoich celów wznowienie emisji kanału CT3. On wstrzymał swoją emisję w nocy z 31 grudnia 2022 na 1 stycznia bieżącego roku. Powodem zakończenia nadawania były względy ekonomiczne. Według przedstawionych planów, reaktywacja kanału może się wydarzyć najwcześniej jesienią 2024 roku.