Czeska Telewizja zamyka ČT3

rafs

Czeska telewizja publiczna – Ceska televize z końcem roku zakończy nadawanie trzeciego kanału.

Decyzja o zamknięciu stacji została podyktowana względami ekonomicznymi. W sierpniu czeski nadawca publiczny z tych powodów sprzedał część spotkań mistrzostw świata w piłce nożnej nadawcy komercyjnemu – TV Nova. Włodarze mediów zaznaczają, że jeżeli sytuacja na to pozwoli, to przywrócą emisję trzeciego kanału.

Co ČT3 nada jako ostatnią pozycję w ramówce?

Emisja kanału ČT3 zostanie zakończona 31 grudnia 2022 roku. Według informacji prasowych Czeskiej Telewizji, ostatnim programem w ramówce będzie czeska komedia z 1994 roku „Saturnin” w reżyserii Jiří Věrčáka. Jest ona adaptacją czechosłowackiej powieści Zdenka Jirotki z 1942 roku o tym samym tytule. W roli tytułowego Saturnina gra Oldrich Vizner. Film wyprodukowała Czeska Telewizja, która po projekcji w kinach zdecydowała się na poszerzoną emisję filmu w postaci serialu na swojej głównej antenie.

O ČT3

ČT3 wystartowała 23 marca 2020 roku o godzinie 9:00 i wstępnie nadawała tylko w dni powszednie. Potem emisja zaczęła być prowadzona także w weekendy. Od początku emisji ramówka przeznaczona była dla seniorów, stąd też była układana z archiwów telewizyjnych z czasów Czechosłowacji i Czech. Ponadto stacja emitowała różne programy poradnikowe. Latem 2022 roku zmieniono nieco ramówkę i zaczęto emitować powtórki niektórych programów z innych anten. Również rozpoczęto nadawanie wydarzeń sportowych, które nie zmieściły się w ČT2 i ČT Sport.