Czwarty sezon „MasterChef Junior” od 3 marca w TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

3 marca telewizja TVN rozpocznie emisję nowego sezonu programu kulinarnego „MasterChef Junior”. Czterdziestu młodych kucharzy już po raz czwarty stawią czoło wyzwaniom przygotowanym przez jurorów i ich gości.

Kucharze, którzy mają nie więcej niż 13 lat, ponownie będą musieli wykazać się kreatywnością i wyczuciem smaku. W czwartym sezonie „MasterChef Junior” pojawią się nowe zadania – m.in. przygotowanie pierogów, tarty, owoców morza oraz lunch boxów.

Skład jurorski nie ulegnie zmianie – młodzi kucharze ponownie będą gotować pod bacznym okiem Anny Starmach, Mateusza Gesslera i Michela Morana. Tegoroczna edycja będzie obfitować także w liczne wizyty specjalnych gości. W programie pojawi się Robert Makłowicz, który sprawdzi, jak uczestnicy poradzą sobie z regionalnymi potrawami. Młodzi kucharze przygotują również królewskie śniadanie dla Magdy Gessler. Po raz pierwszy w historii programu „MasterChef Junior” uczestnicy zmierzą się też z daniem posiadacza gwiazdki Michelina Andrea Camastry.

Na planie pojawią się także laureaci dorosłego „MasterChefa”. Ola Nguyen zweryfikuje, jak kucharze radzą sobie z azjatyckimi produktami, a Dominika Wójciak podzieli się swoim przepisem na smażone lody. Ponadto Mateusz Zielonka sprawdzi, co dzieci przygotują z jajek strusia. Dodatkowo młodzi kucharze będą musieli przygotować menu degustacyjnego dla klientów restauracji. Wśród gości znajdzie się finałowa czternastka siódmej odsłony „MasterChefa” oraz finaliści szóstej edycji show.

Zwycięzca „MasterChef Junior” otrzyma statuetkę, czek na 15 tysięcy złotych oraz bon na wakacyjny wyjazd. Czwarty sezon będzie emitowany od 3 marca, w niedziele o godzinie 20:00 na antenie TVN.