Czwarty sezon serialu „Imperium” od 17 czerwca na Fox

  • Telewizja
  • Platforma Canal+
  • Polsat Box
Autor: mtom

Od niedzieli, 17 czerwca br. kanał Fox rozpocznie emisję 4. sezonu serialu „Imperium”. W nowym sezonie pojawi się m.in. Forest Whitaker i Demi Moore

Serial opowiada o losach właściciela potężnej wytwórni muzycznej Empire Entertainment, Luciousa (w tej roli Terrence Howard). Jego życie komplikuje się, gdy odkrywa, że cierpi na poważną chorobę. Staje wtedy prze ogromnym wyzwaniem, ponieważ spośród swoich trzech synów musi wybrać tego, który przejmie kontrolę nad wytwórnią.

W czwartym sezonie serialu, wytwórnia Empire Entertainment  będzie obchodzić  20. urodziny. Lucious, po raz pierwszy od czasu wybuchu swojego samochodu w Las Vegas, wystąpił publicznie, choć wciąż boryka się z zanikami pamięci. Stara się sobie przypomnieć jakim człowiekiem był przed wypadkiem. Członkowie rodziny Lyon oraz pielęgniarka głównego bohatera (Demi Moore) mają własne interesy w tym, żeby Lucious jak najszybciej wrócił do zdrowia po wypadku. Widzowie będą mieć również okazję obserwować debiut reżyserski Jussie’ego Smollett’a, odtwórcy roli Jamala Lyona.

Oprócz Demi Moore, pojawi się również Forest Whitaker, który zagra Wujka Eddiego – charyzmatycznego muzyka i twórcę wielu hitów. To on wiele lat temu dał szansę nieznanemu wówczas Luciousowi, puszczając jego muzykę w stacji radiowej. Po latach znowu pojawia się w życiu bohatera, żeby pomóc mu w rehabilitacji po wypadku, ale także napisać piosenkę na dwudziestolecie Empire Entertainment.