Dalsze problemy Viaplay. Będą cięcia

  • Internet
  • Viaplay
Autor: rafs

Kłopoty Viaplay Group wciąż trwają.

Grupa w komunikacie przekazanym mediom w czwartek, 13 lipca wycofała się z długoterminowych prognoz, które przekazano do wiadomości w czerwcu. Stało się to po przeglądzie wykonanym przez nowy zespół zarządzający spółką z Jorgenem Madsenem Lindemannem na czele. Wcześniej informowano o stracie rzędu 1,5 miliarda koron szwedzkich. Firma ma być w jeszcze gorszym stanie, niż to sądzono przed miesiącem. Viaplay Group ma zaktualizować swoje prognozy do 20 lipca. Wtedy zostaną one przedstawione wraz z wynikami za drugi kwartał i prognozą średnioterminową dla spółki.  Również mają pokazać środki oszczędnościowe na rynkach, jak i przegląd operacji na rynkach międzynarodowych, w tym w Polsce.

Viaplay może zniknąć… z Holandii?

Sytuacja Viaplay na niektórych rynkach staje się krytyczna aż do tego stopnia, że platforma może z nich zniknąć. Może się to stać między innymi w Holandii. Tam dojdzie do cięć zespołu marketingowego spółki. Według informacji holenderskich mediów publicznych NOS, rozważane jest nawet wycofanie się platformy z Królestwa Niderlandów. W nim Viaplay posiada około 1,2 miliona subskrybentów. To może jednak być niewystarczające w kontekście pokrycia kosztów nabytych praw między innymi do transmisji Premier League i Grand Prix Formuły 1.

Viaplay w Polsce – szczegóły

W Polsce Viaplay jest dostępne od 3 sierpnia 2021 roku. Można w ramach subskrypcji oglądać filmy i seriale, w tym Viaplay Originals. W ramach sportu jest dostęp do pilkarskiej Bundesligi, Premier League, darta od PDC, IndyCar, Formuły 1 i serii towarzyszących, Ligi Europy, Ligi Konferencji Europy, czy do walk MMA, w tym KSW.  Od 1 marca 2023 roku Viaplay oferuje w Polsce trzy pakiety. Najdroższy z nich kosztuje 55 złotych miesięcznie. Jednocześnie można zakupić roczny dostęp do platformy z opłatą 44 złotych miesięcznie przez 12 miesięcy. Platforma spotykała się z krytyką widzów na jakość dostarczanych przez nią usług. To stało się przedmiotem postępowania UOKiK. Obecnie problemy techniczne Viaplay należą do rzadkości.