Danuta Holecka z TVP do Telewizji Republika. Kiedy debiut?

  • Telewizja
Autor: rafs

Danuta Holecka ma nowy angaż. Do niedawna prezenterka i szefowa programu „Wiadomości TVP” znalazła się u Tomasza Sakiewicza w Telewizji Republika. O jej yransferze do stacji najpierw poinformował portal plotkarski „Plejada”, a popołudniu w piątek, 29 grudnia informację potwierdził Michał Rachoń, dyrektor programowy stacji w portalu X. Danuta Holecka ma prowadzić główne wydanie programu „Dzisiaj” nadawanego o godzinie 19:00. Holecka odeszła z Telewizji Polskiej na początku grudnia, jeszcze przed zmianami wprowadzonymi przez ministra Sienkiewicza. Według doniesień medialnych, miała mieć roczny okres wypowiedzenia.

Wierni fani Danuty Holeckiej

Nie brak opinii, że Danuta Holecka ma swoich wiernych fanów w internecie. Potwierdza to profil „Oglądam „Wiadomości”, bo nie stać mnie na dopalacze”, który obserwował jej prowadzenie programu „Wiadomości” w latach rządów PiS. Twórcy ucieszyli się z powrotu „Pani Danusi ❤” na ekrany.

O Danucie Holeckiej

Danuta Holecka w TVP pracowała od 1993 roku. Wtedy wygrała organizowany przez publicznego nadawcę casting. Początkowo realizowała relacje z Senatu RP, a potem prowadziła boczne wydania „Wiadomości”.  Do programu o 19:30 awansowała w styczniu 1997 roku. Wtedy prowadziła program w duecie z Filipem Łobodzińskim. Było to przez 6 miesięcy. Następnie Holecka prowadziła ten program w latach 2003-2004, a także w okresie kwiecień-październik 2010 roku. Potem wróciła do niego 13 stycznia 2016 roku. Od 1 maja 2019 roku była szefową programu „Wiadomości TVP”. Prezentowała ponadto od 2005 „Kurier” w TVP3, od 2007 roku serwisy, a także program „Minęła 20” w TVP Info, a od 2013 do 2018 „Echa dnia” i „Dziennik Regionów” w TVP Regionalna/TVP3. W ostatnich latach prowadziła programy „Wiadomości TVP”, „Gość Wiadomości”, a także „Minęła 20”. Była również gospodynią wieczorów wyborczych realizowanych przez telewizję publiczną.