Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału EURO 2020

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

TVP Sport zmienił skład komentatorski na mecz finałowy Mistrzostw Europy w piłce nożnej mężczyzn. Widzowie podczas spotkania Włochy – Anglia nie usłyszą głosu Dariusza Szpakowskiego.

Wieloletni dziennikarz sportowy Telewizji Polskiej miał razem z Andrzejem Juskowiakiem skomentować finał EURO 2020. O tym fakcie informowano już od kwietnia. Potwierdził to w maju Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. W wywiadzie dla tvp.info dodał, że wybór Dariusza Szpakowskiego na głównego komentatora finału to „najbardziej logiczna, uczciwa decyzja”.

9 lipca dyrektor TVP Sport poinformował, że nastąpi zmiana składu komentatorskiego. Widzowie usłyszą 11 lipca głos innego komentatora. Marek Szkolnikowski poinformował także, że decyzja została podjęta wspólnie z Dariuszem Szpakowskim. Dodał też, że „ostatnie tygodnie były dla Darka bardzo trudne emocjonalnie i potrzeba spokoju”.

Mecz Włochy – Anglia skomentują Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn.

Dariusz Szpakowski pracuje w dziennikarstwie sportowym od blisko pół wieku. W latach 70. XX wieku rozpoczął pracę w Polskim Radiu. Z Telewizją Polską związany jest od 1983 roku. Komentuje przede wszystkim spotkania piłkarskie. W przeszłości jego głos można było również usłyszeć podczas transmisji m.in. meczów hokeja na lodzie, koszykarskich, czy też w zawodach wioślarskich i kajakarskich.

Finał EURO 2020 odbędzie się 11 lipca. Na stadionie Wembley w Londynie Włosi, którzy wygrali w półfinale po karnych z Hiszpanią, zmierzą się z Anglikami, którzy pokonali po dogrywce Duńczyków. Transmisja meczu w TVP1, TVP Sport i TVP 4K, a także na stronie internetowej tvpsport.pl. Spotkanie będzie można oglądać z komentarzem audiodeksrypcyjnym Andrzeja Janisza i Filipa Jastrzębskiego. Ponadto w internecie dostępna będzie ścieżka dźwiękowa w języku angielskim – komentarz Martina Tylera, Alana Smitha.