Dariusz Szpakowski w Kanale Zero. Będzie miał swój własny cykl

  • Internet
  • Serwisy wideo
Autor: rafs

Dariusz Szpakowski dołącza do Kanału Zero Krzysztofa Stanowskiego. Będzie w nim prowadził swój własny program.

Dziennikarza ogłoszono w trakcie programu „Godzina Zero” w środę, 22 maja. Prowadził go Przemysław Rudzki. Cała rozmowa trwała prawie 3 godziny.

Doświadczony komentator Telewizji Polskiej poprowadzi program wspominkowy „Robiłem ten mecz”. W nim pojawią się m.in. wspomnienia meczu Polska – Francja o brązowy medal mistrzostw świata w 1982 roku w Hiszpanii. Dariusz Szpakowski komentował to spotkanie w Polskim Radiu.

Szpakowski na EURO w TVP. Kto jeszcze?

Wcześniej w tym roku ogłoszono, że Dariusz Szpakowski skomentuje mistrzostwa Europy, które w czerwcu i lipcu będą odbywały się w Niemczech. Jego współkomentatorem będzie Grzegorz Mielcarski. Szpakowski podczas turnieju skomentuje między innymi mecz Polaków z Austrią 21 czerwca w Berlinie oraz finał turnieju 14 lipca.

Oprócz niego, turniej skomentują Mateusz Borek, Jacek Laskowski, Dariusz Szpakowski, Maciej Iwański, Sławomir Kwiatkowski, Michał Zawacki i Mateusz Święcicki wypożyczony z Eleven Sports.

Telewizja Polska przedstawiła na swojej stronie listę spotkań wraz z obsadą komentatorską. Nadawca planuje także programy „Eurodzień” (12:00), studia przedmeczowe (przy spotkaniach reprezentacji Polski 3-godzinne, przy innych – 2-godzinne) oraz Eurowieczór, czyli odpowiednik „Sportowego wieczoru” na czas turnieju.