Mateusz Święcicki skomentuje EURO 2024 w TVP. Kto jeszcze?

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Eleven Sports wypożycza swojego komentatora do Telewizji Polskiej. Wszystko z okazji wielkiego turnieju.

Chodzi o Mateusza Święcickiego. Komentator piłkarski telewizji Eleven Sports będzie relacjonował spotkania piłkarskich mistrzostw Europy, które w czerwcu i lipcu 2024 roku odbędą się w Niemczech. Potwierdził to w środę, 17 kwietnia na portalu X Patryk Mirosławski, szef redakcji stacji. Jak zaznaczył, to wypożyczenie bez możliwości wykupu.

Mateusz Święcicki swoją karierę zaczynał w Orange Sport. Następnie związał się z Eleven Sports, gdzie pracuje do dzisiaj.

W 2021 roku w trakcie mistrzostw Europy na takiej zasadzie z TVP współpracował Rafał Wolski, później związany z Viaplay. Rok później, w trakcie mistrzostw świata w 2022 roku z nadawcą publicznym współpracował Przemysław Pełka, także związany ze skandynawską platformą streamingową. Turniej o mistrzostwo Europy według informacji Przeglądu Sportowego oprócz Święcickiego skomentują komentatorzy TVP – Mateusz Borek, Jacek Laskowski, Dariusz Szpakowski, Maciej Iwański, Sławomir Kwiatkowski, Michał Zawacki. Spotkania Polski mają skomentować kolejno Borek, Szpakowski i Laskowski.

Telewizja Polska potwierdza „dwójki” komentatorskie na EURO

Z kolei Jakub Kwiatkowski, szef TVP Sport potwierdził na portalu X „dwójki” komentatorskie na turnieju EURO 2024. Będą nimi Grzegorz Mielcarski, Robert Podoliński, Michał Żewłakow, Radosław Gilewicz, Kazimierz Węgrzyn, Marek Wasiluk i Wojciech Kowalewski. Odpowiedział tym samym na pytanie widza pod postem stacji. We wtorek, 16 kwietnia ogłoszono, że Łukasz Piszczek będzie jednym z ekspertów TVP w trakcie mistrzostw.