Debaty miejskie przed drugą turą wyborów prezydenckich w TVP Info. Kiedy emisja?

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

TVP Info nadaje debaty kandydatów. To w związku z drugą turą wyborów prezydenckich w miastach wojewódzkich.

Pierwszą debatę TVP Info nadało w poniedziałek, 15 kwietnia i była to dyskusja kandydatów na prezydenta Krakowa. Prowadził ją Sławomir Mokrzycki, dziennikarz TVP3 Kraków.

W następnych dniach planowane są debaty z kandydatami w Rzeszowie (prowadzący Grzegorz Boratyn, Konrad Fijołek vs. Waldemar Szumny) i Poznaniu (prowadzący Robert Chodyła oraz Adam Michalkiewicz z Radia Poznań, Jacek Jaśkowiak vs. Zbigniew Czerwiński). One, podobnie jak ta w poniedziałek, rozpoczną się o godzinie 19:00 i potrwają około 30 minut.

fot. TVP Info/TVP VOD

Według komunikatu, nadawca publiczny planuje również jeszcze dwie debaty. Kandydaci oprócz kwestii lokalnych poruszą również tematy ogólnopolskie.

Aktualizacja 16.04.2024: Jedna z rozmów odbędzie się w czwartek we Wrocławiu, co potwierdzono we wtorek, 15 kwietnia. Będzie ona z odtworzenia. W dniu publikacji tego newsa, w poniedziałek, 15 kwietnia, nie było pewne, czy debata się odbędzie. Uczestnictwa w niej odmówiła Izabela Bodnar.

Wieczór wyborczy w drugiej turze już w niedzielę

W niedzielę, 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich oraz na burmistrzów i wójtów. Telewizja Polska, TVN i Polsat planują wieczory wyborcze. Będą one jednak znacznie skromniejsze, niż to było przy pierwszej turze. W TVP Info wieczór rozpocznie się o 20:00 i potrwa do okolic godziny 23:20. TVP1 planuje retransmisję w godzinach 20:55-21:20.

W TVN24 wieczór potrwa od 20:45 do 22:00. Następnie ramówka będzie wyglądała tak jak zwykle w niedzielę, to jest TVN24 wyemituje „Szkło kontaktowe” i „Dzień po dniu”. W związku z ciszą wyborczą będą emitować w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę dokumenty, „Nową Maję w Ogrodzie” oraz „Rozmowy o końcu świata”. Polsat News planuje program specjalny od 20:50 do 21:50.