Detektyw Murdoch

„Detektyw Murdoch” powraca. Dwunasty sezon w sierpniu na Epic Drama

mbog

Serial „Detektyw Murdoch” powraca z kolejną, dwunastą odsłoną. Dwa premierowe odcinki nowego sezonu już 2 sierpnia na kanale Epic Drama.

Początek sezonu zastaje wszystkich bohaterów w trudnej sytuacji. Murdoch i dr Ogden pogodzili się już z utratą dziecka na skutek poronienia i zbudowali swój wymarzony dom, który został zaprojektowany przez renomowanego architekta Franka Floyda Wrighta (Aaron Poole). Julia studiuje, by zostać chirurgiem. Jej ambicje i zapał temperuje Angus Dixon (Sebastian Pigott), niezwykle zacięty rywal Ogden. Murdoch kontynuuje prace nad szeregiem nowoczesnych urządzeń, które na przełomie wieków mają ułatwić życie. Kiedy rządowy szpieg wciąga go do tajnej operacji mającej na celu ochronę traktatu pokojowego, Murdoch zachwyca się gadżetami detektywistycznymi, które dostaje. Jednocześnie nieco niepokoją go miłosne zaloty attaché.

Świat Brackenreida wywraca się do góry nogami, kiedy dotyka go osobista i zawodowa tragedia. Sierżant Crabtree leczy złamane serce po tym, jak jego ukochana Nina Bloom wyjechała, by występować w paryskim Moulin Rouge. Crabtree szybko kieruje swoje zainteresowanie w stronę pielęgniarki Florence Nightingale Graham (Kathryn Alexandre), ale sprawa nie kończy się pomyślnie. Tymczasem Higgins staje się nieznośnym snobem, przygotowując się do ślubu z narzeczoną z wyższych sfer, Ruth Newsome (Siobhan Murphy). Z kolei Watts, w momencie gdy rozpoczyna się przeciwko niemu śledztwo, okazuje się osobą bardziej skomplikowaną, niż wszyscy myśleli. W kostnicy Violet Hart ujawnia bezwzględną ambicję, którą Brackenreid musi jakoś poskromić.

W roli tytułowego bohatera występuje Yannick Bisson, a w postać dr Julii Ogden wciela się Hélène Joy. Towarzyszą im między innymi Thomas Craig, Jonny Harris, Lachlan Murdoch Shanice Banton oraz Daniel Maslany. Pojawią się także nowe twarze: Sophie McShera, Elvis Stojko, Patrick McKenna oraz Colin Mochrie. Twórcami serialu są Maureen Jennings, Cal Coons oraz Alexandra Zarowny.

Premiera 12. sezonu serialu „Detektyw Murdoch” 2 sierpnia o godzinie 19:30 na kanale Epic Drama. Kolejne odcinki od poniedziałku do piątku o tej samej porze.