Detektyw Murdoch 11

Nowy sezon serialu „Detektyw Murdoch” od kwietnia w Epic Drama

mbog

5 kwietnia telewizja Epic Drama rozpocznie emisję 11. sezonu serialu „Detektyw Murdoch”. Akcja opartego na powieściach Maureen Jennings serialu rozgrywa się na przełomie XIX i XX wieku – w epoce wynalazków.

Nowy sezon rozpoczyna się w momencie, gdy Murdoch zostaje wrobiony w morderstwo tancerki burleski i trafia do więzienia. Jego posterunkowych zastrzelono podczas zasadzki, a Brackenreid był widziany po raz ostatni z pistoletem przystawionym do głowy. Ponadto skorumpowany polityk i jego kolesie porwali Julię Ogden. Murdoch zza więziennych krat musi udowodnić, że jest niewinny, a detektyw Llewellyn Watts pomaga potajemnie rozwiązać sprawę.

W nadchodzących odcinkach powróci Alexander Graham Bell, który pomaga Murdochowi po tym, jak jednego z gości zamordowano podczas wyjątkowej kolacji wyprawionej na cześć Helen Keller. Ponadto jak najszybciej trzeba rozwiązać tajemnicę dziwnego wypadku samochodowego. Radykalny chirurg usiłuje przeprowadzić operację przeszczepu organów, jednak jego próby zostają przerwane przez Mary Baker Eddy. Po tym, jak znaleziono martwego malarza, Brackenreid ponownie chwyta za pędzel, by zbadać sprawę, czym przyciąga uwagę rozpustnego mecenasa. Grupa mężczyzn w podeszłym wieku popełnia samobójstwo.

Do policji w Station House Four dołączają ekscentryczny detektyw Llewellyn Watts (Daniel Maslany) i najstarszy syn Brackenreida, John (Charles Vandervaart). W serialu gościnnie wystąpią Tamzin Outhwaire, Colin Mochrie, Elise Bauman i Jay Reso. Do obsady powrócą także Peter Keleghan i David Hewlett.

Premierowe odcinki 11. sezonu „Detektywa Murdocha” będą emitowane od 5 kwietnia w dni powszednie o godzinie 20:30 na kanale Epic Drama. Sezon liczy 18 odcinków.