Królowie pustyni: lwy z Namibii

Dokument „Królowie pustyni: lwy z Namibii” w kwietniu w Polsat Viasat Nature

mbog

3 i 4 kwietnia kanał Polsat Viasat Nature wyemituje premierowo dwuodcinkowy program dokumentalny „Królowie pustyni: lwy z Namibii”. Widzowie będą mieli okazję przyjrzenia się z bliska tajemniczemu życiu pustynnych lwów z Namibii.

Od starej lwicy i jej dwóch córek zależy przyszłość wszystkich pustynnych lwów. Dwa lata temu urodziły w sumie pięciu młodych samców. Pomimo trudów życia na pustyni i faktu, że jeden z samców z ich stada zniknął, udało im się z powodzeniem odchować potomstwo. Twórcy programu dokumentalnego po raz pierwszy w historii mieli okazję obserwować tajemnicze życie prawdziwych pustynnych lwów, które przemierzają surowy krajobraz wędrując przez wzgórza, majestatyczne wydmy, niekończące się żwirowe równiny, a czasem nawet plaże Wybrzeża Szkieletowego.

W pierwszym odcinku widzowie będą mogli dzielić intymne chwile z lwami, które kiedyś uważano za wymarłe. Twórcy pokażą losy zwierząt – samotnego samca, starej lwicy i jej córki oraz ich bardzo szczególnego męskiego stada. Dzięki programowi widzowie zyskają szansę na poznanie tych niezwykłych drapieżników żyjących w jednym z najbardziej odległych i dzikich obszarów na świecie. Pięcioro młodych samców musi przemierzyć najstarszą pustynię na Ziemi. Ich droga do dorosłości będzie pełna trudów, ciągłego głodu i pragnienia oraz nieuniknionego cierpienia.

W kolejnym odcinku widzowie śledzić będą losy jednego z dorastających samców lwów ze stada lwicy. Zwierzę wędruje przez opustoszałe i jałowe równiny. Znalazło się daleko od domu i jest zdesperowane, aby odszukać swoich braci, którzy zaginęli kilka dni wcześniej. Wędrując przez pustynię zupełnie sam, lew właśnie rozpoczął podróż życia.

Królowie pustyni: lwy z Namibii
fot. Viasat World

Premiera dwuodcinkowego programu dokumentalnego „Królowie pustyni: lwy z Namibii” w sobotę i niedzielę (3 i 4 kwietnia) o godzinie 14:30 na kanale Polsat Viasat Nature.

Logo Polsat Viasat Nature

Polsat Viasat Nature

Kanał telewizyjny poświęcony tematyce przyrodniczej. Na antenie stacji pojawiają się produkcje dokumentalne o zwierzętach, roślinach i naturalnych krajobrazach. Polsat Viasat Nature jest wspólnym przedsięwzięciem Viasat Broadcasting i Cyfrowego Polsatu.