Discovery wprowadza nową strukturę zarządzania w regionie EMEA. Odchodzi Piotr Korycki

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Discovery poinformowało o wprowadzeniu nowej struktury zarządzania w regionie EMEA. Obejmuje on 140 regionów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Jak informuje spółka, „restrukturyzacja ma na celu wprowadzenie prostszej i bardziej efektywnej struktury, która umożliwi szybsze reagowanie na zmieniające się potrzeby widzów, zwłaszcza na dynamicznie rozwijającym się rynku VOD”.

Zarządzanie krajowymi jednostkami zostało skonsolidowane w ramach makroregionów. Połączone zostaną między innymi regiony Wielkiej Brytanii i Skandynawii, kraje niemieckojęzyczne będą zarządzane łącznie z krajami Beneluxu, a Francja łącznie z Hiszpanią i Portugalią. Utworzone zostanie nowe stanowisko, które połączy kierowanie zespołem kanałów pan-europejskich z zarządzaniem rynkami Europy Centralnej, Rosją, Bliskim Wschodem i Afryką.

Intensywnie rozwijamy naszą ofertę w ramach modelu D2C w regionie EMEA. Każdego dnia docieramy do milionów widzów poprzez kanały telewizyjne i platformy OTT. Naszą ambicją jest, aby programy były łatwo dostępne o każdej porze dnia i na każdym urządzeniu na jakim nasi widzowie będą chcieli je oglądać. Nowa struktura organizacyjna pozwoli nam na szybsze reagowanie na te potrzeby, poprzez wykorzystanie w pełni know-how i skali Discovery w regionie – powiedziała Katarzyna Kieli, Prezes i Dyrektor Zarządzająca EMEA.

Odchodzi prezes TVN

Polska będzie zarządzana jako niezależny rynek. Nadzorować go będzie – w ramach swojego stanowiska – Katarzyna Kieli, Prezes i Dyrektor Zarządzająca Discovery EMEA. Ze stanowiska odchodzi Piotr Korycki, prezes TVN S.A.

Pozostawiam firmę w doskonałej formie. W 2020 roku TVN osiągnął rekordowe udziały rynkowe, jest w dobrej kondycji finansowej, sprawnie przeszedł przez trudne chwile związane z pandemią i jest przygotowany do poradzenia sobie z wyzwaniami jakie niesie przyszłość. Dołączyłem do firmy, gdy była prywatną spółką posiadającą dwa kanały telewizyjne, a teraz jest największą grupą multimedialną Centralnej Europy. Jestem dumny z całego zespołu TVN i szczęśliwy, że przez 17 lat mogłem dzielić z nim trudne i radosne chwile. Zawsze pozostanę widzem i fanem TVN – powiedział Piotr Korycki, Prezes TVN S.A.

Piotr Korycki rozpoczął pracę w TVN w 2003 roku jako Zastępca Dyrektora Finansowego. W 2009 objął funkcję Dyrektora Finansowego, a w 2012 roku dołączył do zarządu spółki. W maju 2018 roku został Prezesem Zarządu TVN S.A. Jest także jednym ze współtwórców TVN Media, domu mediowego odpowiedzialnego za przychody 50 kanałów telewizyjnych.

Piotr miał bardzo duży wkład w sukces TVN. Przeprowadził proces akwizycji TVN przez Discovery, nadzorował późniejszą integrację firm i przewodził cyfrowej transformacji, w ramach której nastąpiły tak ważne wydarzenia jak rozwój Playera oraz uruchomienie aplikacji TVN24 GO, wiodącej newsowej platformy video w Polsce. Chciałabym mu bardzo podziękować za jego wkład i zaangażowanie i życzyć wielu sukcesów w przyszłości – powiedziała Katarzyna Kieli.